Porażki krakowskich drużyn. Cracovia przegrała z Legią, a Wisła z Górnikiem

W sobotę czekają nas ostatki sezonu zasadniczego Lotto Ekstraklasy. Wisła gra w Lublinie z Górnikiem Łęczna, a Cracovia przy Kałuży podejmuje Legię. Początek wszystkich ośmiu meczów o godzinie 18. W naszej relacji będziemy na żywo podawać najważniejsze informacje z meczów naszych drużyn, wszystkie wyniki do przerwy i po 90. minucie oraz pary 31. kolejki.

20:11
Tabela ekstraklasy po 30. kolejkach (źródło 90minut.pl)

20:02
Mecz w Krakowie obejrzało 12 438 widzów!
20:00
Górnik Łęczna - Wisła Kraków 3:1 (1:0)

Bramki
: Śpiączka (22., 90+2.), Bonin (79.) - Głowacki (71.)

Żółte kartki:
Brlek.
19:58
Cracovia - Legia Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki
: Dąbrowski (44. k) - Nagy (18.), Necid (50.)

Polczak, Kanach - Hamalainen.
19:57
Górnik strzela po raz trzeci!

W doliczonym czasie gry ponownie do siatki Wisły trafił Bartosz Śpiączka.

19:53
W 89. minucie w Legii za Guilherme wchodzi Tomasz Jodłowiec.
19:50
Strzelców goli dla Legii nie ma już na murawie.
W 86. minucie schodzi Nagy, a w jego miejsce pojawia się Sebastian Szymański.
19:49
W 85. minucie żółtą kartką ukarany gracz Legii - Hamalainen.
19:48
Na zmiany zdecydował się również trener Legii Jacek Magiera.
W 79. minucie w miejsce Necida wszedł Hamalainen.
19:46
W 82. minucie w drużynie Górnika boisko opuszcza Josimar Atoche, a wchodzi Łukasz Tymiński.
19:43
Wisła znów przegrywa!

Grzegorz Bonin kapitalnie zatańczył z defensywą Wisły i pięknym strzałem od 79. minuty ponownie zapewnił porwadzenie gospodarzom.

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 2:1 (1:0)

19:41
Do zmiany doszło również w zespole Cracovii. W 72. minucie Erika Jendriska zastąpił Sebastian Steblecki.
19:40
W 76. minucie doszło do trzeciej zmiany w zespole Wisły. Z boiska zszedł Hugo Videmont, a w jego miejsce wszedł Rafał Boguski.
19:36
Gol dla Wisły!

Bramkę w 71. minucie po rzucie rożnym zdobył Arkadiusz Głowacki.

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 1:1 (1:0)
19:35
Wisła w Lublinie nieco bezradna
19:33
W 67. minucie w Krakowie znów mógł być remis!

19:25
Po godzinie gry na zmiany zdecydował się również trener Kiko Ramirez.
Boisko w Lublinie opuścili: Zdenek Ondrasek i Semir Stilić. W ich miejsce weszli Paweł Brożek i Ever Valencia.
19:23
W 60. minucie trener Jacek Zieliński zdecydował się przeprowadzić podwójną zmianę.
Boisko opuścili: Radosław Kanach i Deleu, a w ich miejsce na murawie zameldowali się Mateusz Cetnarski i Krzysztof Piątek.
19:22
Wisła musi coś zmienić w sposobie gry, jeśli chce zdobyć gola w Lublinie

19:18
W 54. minucie Radović ruszył z kontrą. Powstrzymać go próbował gracz Cracovii Radosław Kanach, jednak zrobił to niezgodnie z przepisami i obejrzał żółtą kartkę.
19:17
Miroslav Radović odegrał do Tomasa Necida, który z łatwością ograł Piotra Malarczyka i posłał piłkę do bramki.
19:13
Mocne uderzenie Legii!

W 50. minucie piłkę do bramki Cracovii posłał Tomas Necid.

19:11
Zaróno w Krakowie i w Lublinie zawodnicy wybiegli na drugą połowę w takim samym zestawieniu w jakim rozpoczęli mecz.

18:49
Cracovia początkowo była bezradna na ataki Legii i w 18. minucoe straciła gola. Gospodarze jednak zdołali przeciwstawić się zawodnikom ze stolicy i szukali swoich szans. Tuż przed przerwą po rzucie karnym padło wyrównujące trafienie.

Cracovia - Legia Warszawa 1:1

Bramki:
Dąbrowski (44. k) - Nagy (18.)
18:48

Wisła Kraków nie może znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy Górnika Łęczna i po pierwszej połowie przegrywa 0:1.

Górnik Łęczna – Wisła Kraków 1:0

Bramka: Śpiączka (22.)

18:46
Gol do szatni Cracovii!

W 44. minucie rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z zawodników Legii wykorzystał Damian Dąbrowski.

18:43
W 39. minucie żółtą kartką za faul w środkowej strefie ukarany został zawodnik Wisły Petar Brlek.
18:35
Znów groźnie pod bramką Wisły, ale dobre zawody ryzgrywa Alan Uryga.

18:33
W 30. minucie spotkania Cracovia próbowała zaskoczyć Legię trafieniem z dystansu. Minimalnie pomylił się jednak Marcin Budziński.
18:25
W 23. minucie żółtą kartką ukarany został zawodnik Cracovii Piotr Polczak.
18:25
Gol w Lublinie! Wisła przegrywa z Górnikiem od 22. minuty po trafieniu Bartosza Śpiączki

18:06
Legia sprawdza umiejętności bramkarskie Grzegorza Sandomierskiego. Przyjezdni stworzyli sobie dwie groźne sytuacje w niespełna dwie miuty.
18:02
30. kolejka ekstraklasy rozpoczęta!
17:51
Ostatnie poprawki w Krakowie

17:35

Ustawienie wyjściowe Cracovii i Legii Warszawa:

Cracovia: Sandomierski - Deleu, Polczak, Malarczyk, Brzyski - Dąbrowski, Kanach - Wójcicki, Budziński, Jendrisek – Szczepaniak.

Legia: Malarz - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Kopczyński, Moulin - Guilherme, Radović, Nagy – Necid.

17:30

Składy w jakich zagrają Górnik Łęczna i Wisła Kraków w Lublinie:

Górnik: Małecki – Matei, Pitry, Dźwigała, Leandro – Bonin, Sasin, Atoche, Drewniak, Grzelczak – Śpiączka.

Wisła: Załuska – Cywka, Głowacki, Uryga, Spicić – Llonch, Stilić, Brlek – Videmont, Ondrasek, Małecki.

17:00
16:50
W Wiśle z powodu żółtych kartek nie wystapią dziś Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok i Krzysztof Mączyński, a w Cracovii Hubert Wołąkiewicz.
16:47
Mecz Cracovia-Legia poprowadzi Jarosław Przybył z Kluczborka, a Górnik-Wisła Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.
16:45
16:33
Plan meczów 30. kolejki (grafika 90minut.pl):

16:30
Tabela ekstraklasy przed 30. kolejką (źródło 90minut.pl). Aż pięć drużyn - Pogoń, Bruk-Bet, Korona, Wisła Płock i Zagłębie - ma jeszcze szansę na grupę mistrzowską. Wolne są trzy miejsca.

16:22
Cracovia zajmuje dwunaste miejsce i do końca sezonu będzie walczyć o utrzymanie w grupie spadkowej. Pasy walczą o zajęcie miejsca od 9 do 12, by w najważniejszym momencie sezonu mieć przewagę spotkań u siebie.
16:21
Wisła przed 30. kolejką zajmuje piąte miejsce i wynik meczu z Górnikiem Łęczna niczego w tej kwestii nie zmieni. Cztery z siedmiu meczów Biała Gwiaza zagra na wyjeździe, a zacznie już za tydzień z drugim zespołem po sezonie zasadniczym. W tym momencie pozycję numer dwa zajmuje Legia Warszawa.