Cracovia zdominowała galę na najlepszego trenera i piłkarza Małopolski

Trener roku 2019: Michał Probierz fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Michał Probierz najlepszym szkoleniowcem, a kapitan jego zespołu – najlepszym zawodnikiem Małopolski 2019 roku. Uroczysta gala odbyła się w poniedziałek w krakowskim magistracie.

Janusz Gol,  były reprezentat Polski i kapitan Cracovii, nie miał sobie równych wśród piłkarzy. Nagrodę za zwycięstwo odebrał razem z córeczką. Drugie miejsce zajął Jakub Błaszczykowski z Wisły Kraków, a najniższe miejsce na podium bohater ostatnich derbów – Sergiu Hanca z zespołu Pasów.

– Przez ostatnie 1,5 roku wykonaliśmy kawał dobrej roboty i znajdujemy się w odpowiednim miejscu – mówił Gol.

Najlepszym trenerem, co nie było zaskoczeniem, został Michał Probierz z Cracovii. W 2019 roku wywalczył z Pasami czwarte miejsce w lidze i rozpoczął walkę o mistrzostwo kraju w tym sezonie.

– Dziękuję zawodnikom, bo trener bez zespołu nic nie zrobi. Nie zawsze jest kolorowo, ale dążymy co celu. Nagrodę dedykuję 20-miesięcznemu synowi Heniowi, dzięki któremu nauczyłem się więcej cierpliwości.

Małopolskim piłkarzem 100-lecia PZN został wybrany Antoni Szymanowski, min. złoty medalista olimpijski z 1972 roku.

– To dla mnie wielka sprawa. Dziękuję bardzo – powiedział legendarny zawodnik Wisły Kraków.

Nagrodę prezydenta Krakowa „Jasna strona futbolu” (przyznaną po raz dwunasty) otrzymał Warsztat Terapii Zajęciowej z ul. Królowej Jadwigi 81.