Cracovia znalazła następcę Krzysztofa Piątka

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

29-letni hiszpański napastnik Gerard Oliva zostanie zawodnikiem Pasów. Wysoki (190 cm) piłkarz w poniedziałek wyjedzie z drużyną Michała Probierza na obóz w Słowenii. Do krakowskiego klubu trafi za darmo, bo 30 czerwca wygasa jego umowa z UCAM Murcia CF.


Znalezienie napastnika było jednym z priorytetów Michała Probierza na letnie okno transferowe. Do włoskiej Genoi został sprzedany Krzysztof Piątek, a Nicolaia Brocka-Madsena nie udało się wykupić z Birmingham. Do Cracovii przyszedł co prawda Filip Piszczek z Sandecji Nowy Sącz, ale Cracovia szukała jeszcze jednego piłkarza na tę pozycję.

Głównie III liga

Nowym zawodnikiem dziewiątej drużyny poprzedniego sezonu będzie urodzony w 1989 roku Gerard Oliva. Potwierdziliśmy informacje podane w sobotę wieczorem przez użytkownika Twittera o nazwie Janekx89, że Hiszpan pojedzie z Cracovią na obóz. Piłkarz nie będzie tam jednak testowany, bo Probierz jest przekonany do jego zatrudnienia. Zawodnik już rozglądał się za mieszkaniem w Krakowie. Miał nawet oglądać nowe lokum w niedzielę, ale ostatecznie wybierze je w lipcu, po powrocie ze zgrupowania.

Oliva dwa razy wyjechał z ojczyzny, ale pamiętać go mogą tylko w Austrii. W rundzie wiosennej sezonu 2013/2014 występował w tamtejszej Bundeslidze. W 15 meczach strzelił dla SV Ried dwa gole i miał trzy asysty. W 2009 roku przez kilka miesięcy był zawodnikiem włoskiej Catanii.


Od czterech lat gra w trzeciej lidze hiszpańskiej, gdzie zdobył 31 bramek w prawie 139 występach. Świetnie szło mu w FC Badalona, dla której w kampanii 2016/2017 zaliczył 18 trafień w 34 występach. Ostatni sezon nie był w jego wykonaniu tak dobry. W 33 meczach (Atletico Baleares i UCAM Muracia) strzelił siedem goli.

 


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne