Ćwicz w Krakowie za darmo z profesjonalnym trenerem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis i wiele innych dyscyplin może za darmo uprawiać w Krakowie każdy mieszkaniec. 8 marca ruszyły zajęcia w ramach programu „Animator Sportu”. Na treningi z profesjonalnymi trenerami miasto przeznaczy w tym roku około 250 tysięcy złotych.

Plusem zajęć organizowanych na popularnych orlikach jest to, że nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy sprawdzić wcześniej harmonogram treningów na www.krakow.pl/sport, przygotować strój sportowy i wybrać się na konkretne boisko.

Celem programu „Animator Sportu” jest nie tylko popularyzacja aktywności fizycznej, ale również przeciwdziałanie agresji i patologii przede wszystkim wśród najmłodszych. – Treningi rozpoczęły się 8 marca. W 2017 roku na ich prowadzenie przewidziane jest około 250 tysięcy złotych – informuje Jan Machowski z biura prasowego urzędu miasta.

„Krakowska Akademia Siatkówki”

15 marca rusza kolejna edycja „Krakowskiej Akademii Siatkówki”. Zajęcia będą się odbywały w określonych przez trenerów grupach, po lekcjach w szkole. Najbardziej utalentowani uczestnicy będą mogli zasilić krakowskie kluby.

Siatkarskie treningi odbywają się w ośmiu krakowskich szkołach. Harmonogram zajęć można sprawdzić na www.krakow.pl/sport.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne