Czas basenów. Kolejny buduje się w Czyżynach [ZDJĘCIA]

Wmurowanie kamienia węgielnego. Na zdjęciu K. Kowal, dyrektor ZIS fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Szkołę Podstawową nr 155 na os. 2 Pułku Lotniczego w Czyżynach otaczają wysokie bloki. Na początku 2021 roku uczniowie placówki i mieszkańcy pobliskich osiedli będą mogli korzystać pierwszego samorządowego krytego basenu w tej części miasta. W czwartek odbyło się podpisanie aktu erekcyjnego i uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

Na miejscu trwają już pierwsze prace. Ze szkoły do budynku basenu będzie się można dostać łącznikiem.

Trzy kondygnacje

Obiekt będzie się składał z trzech kondygnacji. W podziemnej znajdą się przede wszystkim pomieszczenia techniczne, odpowiedzialne za uzdatnianie wody. To, co najbardziej interesuje przyszłych użytkowników, powstanie na parterze. Będzie tam wielofunkcyjny basen o wymiarach 25x16 metrów z ruchomym dnem.

– Głębokość będzie można regulować od 0 do 180 centymetrów. Podobne rozwiązanie zastosowaliśmy w działającym basenie na os. Handlowym i w pływalni na oś. Na Kozłówce, której budowę rozpoczęliśmy w tym roku – informuje Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który nadzoruje inwestycję.

Do dyspozycji będzie także basen do nauki pływania o wymiarach 16x5 metrów i głębokości 80-120 centymetrów, brodzik o powierzchni  17,7 metra kwadratowego i głębokości 30 centymetrów oraz basen SPA o owalnym kształcie dla sześciu osób (2,75x2m).

Na piętrze – dostaniemy się tam klatką schodową lub windą – powstanie salka gimnastyczna (ok. 60 m2) z zapleczem.

Najpiękniejszy, bo nasz!

– To będzie supernowoczesny obiekt. Sądzę, że młodzież szkolna i okoliczni mieszkańcy będą z niego bardzo zadowoleni – mówił podczas uroczystości prezydent Jacek Majchrowski.

Radości z rozpoczęcia budowy nie ukrywa Anna Kurek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 155. Jak mówiła, nie ma nic piękniejszego od zmieniania otaczającej nas rzeczywistości na lepszą. – Przy szkole powstanie najpiękniejszy basen, jaki widzieliśmy. Najpiękniejszy, bo nasz! Będzie służył naszym uczniom, naszym rodzicom i mieszkańcom czyżyńskich osiedli – podkreśliła dyrektor.

Projekt basenu wykonała Pracownia Projektowa www.projektygotowe.pl, a wykonawcą została wybrana w przetargu firma Murkrak. Przewidywany koszt budowy wyniesie nieco ponad 23 miliony 920 tysięcy złotych.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne