Cztery krakowskie medale w hali Cracovii

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Radosław Zawrotniak i Renata Knapik-Miazga indywidualnie oraz KS Cracovia 1906 Kraków i AZS AWF Kraków w rywalizacji drużynowej zdobyli w weekend medale mistrzostw Polski w szpadzie. Impreza odbyła się w hali Cracovii.

Mistrzostwa Polski w szpadzie po raz drugi zostały zorganizowane w obiekcie przy alei Focha. W sobotę poznaliśmy medalistów indywidualnych, a w niedzielę najlepsze kluby.

Tytuły indywidualne zdobyli Maciej Bielec (AZS Wratislavia Wrocław) i Ewa Nelip-Trzebińska (AZS AWF Katowice). Broniący złotego medalu Radosław Zawrotniak z krakowskiego AZS AWF w półfinale uległ Bielcowi – który złoty medal wywalczył w starciu z klubowym kolegą Wojciechem Kolańczykiem – i skończył rywalizację na trzecim miejscu.

Podobnie poszło Renacie Knapik-Miazdze (AZS AWF Kraków), która w półfinale okazała się słabsza od Nelip-Trzepińskiej. Zawodniczka klubu ze Śląska w finale wygrała z Barbarą Rutz (AZS Wratislavia Wrocław).

Złote medale dla drużyn pojechały do Wrocławia wśród mężczyzn i AZS AWF Warszawa w rywalizacji pań. Srebro wywalczyli reprezentanci gospodarzy – KS Cracovia 1906 Kraków w składzie Aleksander Atanssow, Karol Kostka, Wojciech Lubieniecki i Jan Sobiecki. Również drugie miejsce powędrowało do AZS AWF Kraków w składzie Barbara Brych, Renata Knapik-Miazga, Anna Polis, Aleksandra Zamachowska