Dąbrowski wrócił po długiej kontuzji. Trenuje z drużyną

Damian Dąbrowski fot. cracovia.pl

W ubiegłym tygodniu środkowy pomocnik rozpoczął zajęcia indywidualne, a w tym ćwiczy już razem z kolegami. 26-latek wraca po drugim w ciągu roku zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie.

Gdyby nie kontuzje, Damiana Dąbrowskiego pewnie nie byłoby dziś w Cracovii. Można też przypuszczać, że miałby na koncie więcej powołań i występów w reprezentacji. W ostatnim czasie piłkarz ma jednak ogromnego pecha i walczy z poważnymi urazami. Dąbrowski wrócił właśnie do treningów na boisku po operacji w Rzymie i żmudnej rehabilitacji.

Ostatni raz zagrał 31 marca przeciwko Bruk-Betowi Termalice Nieciecza i nie dokończył meczu. Z grymasem bólu na twarzy zszedł w 42. minucie. Był to jego pierwszy występ od początku po powrocie po równie poważnym urazie, ale drugiego kolana. Diagnoza po meczu w Niecieczy znów była dla niego bezlitosna: kolejny zabieg, rehabilitacja i wiele miesięcy przerwy od piłki.
REKLAMA

Powolne wprowadzanie

W ubiegłym tygodniu Dąbrowski wrócił do indywidualnych treningów. Teraz trenuje już z kolegami, ale oczywiście nie ma mowy, by był brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na najbliższe spotkania o stawkę.

– Niedługo zorganizujemy sparing dla piłkarzy, którzy mniej grają. Powoli będziemy wprowadzać Damiana – informuje trener Michał Probierz.

U Probierza Dąbrowski rozegrał zaledwie 70 minut w trzech spotkaniach.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne