Daniel Gołda nowym wiceprezesem Wisły Kraków

Daniel Gołda (po prawej) podczas posiedzenia komisji rady miasta fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jak poinformowało dziś biuro prasowe Wisły Kraków, Daniel Gołda został nowym wiceprezesem klubu.

Po rezygnacji z funkcji wiceprezesa Damiana Dukata, stanowisko pozostawało nieobsadzone. Poprzedni członek zarządu zrezygnował po tym, jak w trakcie kryzysu w klubie związanym z wynajmem stadionu, udał się na urlop.

Stanowisko wiceprezesa przypadło Danielowi Gołdzie. Mężczyzna jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskiego. Od lat związany z Wisłą Kraków SA, najpierw w dziale sportowym, później jako manager ds. organizacyjnych i prawnych. – Od stycznia 2017 roku w naszym klubie sprawuję funkcję dyrektora wykonawczego – czytamy w komunikacie Wisły Kraków. Krótko zasiadał także w zarządzie klubu, gdy piłkarską spółkę przejęło Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków.

Przedstawiciele Wisły zaznaczają, że „jego rzetelna praca i umiejętności sprawiły, że równolegle z pracą dla Białej Gwiazdy pełni rolę przewodniczącego Komisji Regulaminowo-Prawnej w Małopolskim Związku Piłki Nożnej oraz jest członkiem Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego w Polskim Związku Piłki Nożnej”.

Nowy wiceprezes ma być oficjalnie przedstawiony na czwartkowej konferencji prasowej. Prezesem pozostaje Marzena Sarapata.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne