Dariusz Wdowczyk nowym trenerem Wisły

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W Myślenicach został zaprezentowany nowy trener Białej Gwiazdy. Od następnego spotkania zawodników Wisły Kraków będzie prowadził  Dariusz Wdowczyk, który pracował w takich klubach jak Polonia Warszawa, Korona Kielce, Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin. Jak informuje klub, z Wisłą nowy trener będzie związany do końca sezonu 2016/2017.

Co ciekawe, to nie Wdowczyk miał zostać trenerem, a Chorwat – Krunoslav Jurcić. Jak tłumaczą władze klubu, w sobotę rano Chorwat bez podania przyczyny zrezygnował z pracy w Krakowie. Dariusz Wdowczyk poprowadzi Wisłę w poniedziałkowym meczu z Niecieczą (godzina 18).

Skazany za korupcję

Pod koniec marca 2008 roku Dariusz Wdowczyk został zatrzymany przez CBA. Prokuratura postawiła mu zarzuty korupcyjne. Okazało się, że wręczył korzyści majątkowe sędziom i obserwatorom meczów Korony Kielce w sezonie 2003-2004. Trener przyznał się do winy.

Sąd Rejonowy w Kielcach skazał go na trzy lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Wdowczyk musiał również zapłacić karę grzywny w wysokości 100 tysięcy złotych. Oprócz tego w 2009 roku Wydział Dyscyplinarny PZPN zawiesił Wdowczyka na siedem lat jako trenera. Kara miała obowiązywać do tego roku, jednak do zawodu trener wrócił w 2012 roku.

Ostatnim klubem, jaki prowadził Wdowczyk była Pogoń Szczecin. Z portowymi rozstał się w 2014 roku i od tego czasu był bezrobotny jako trener.

Sportowy Twitter ocenia zatrudnienie Wdowczyka:


Kibice nie są najlepszej myśli: