Dawną halę Hutnika czeka duży lifting

fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

W czerwcu rozpocznie się dostosowywanie Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy do wymogów licencyjnych Orlen Ligi. Od jesieni w najwyższej klasie rozgrywkowej będzie występowała kobieca drużyna Trefla Proximy Kraków. Koszty prac pokryje miasto.

Połączenie sił. Powrót ekstraklasy po 14 latach

Sezon 2017/2018 OrlenLigi rozpocznie się w połowie października. W kobiecej siatkarskiej ekstraklasie Kraków będzie miał drużynę po 14 latach przerwy. Miesiąc temu została ogłoszona fuzja wicemistrzyń I ligi - Proximy Kraków z dziewiątą drużyną OrlenLigi - Atomem Treflem Sopot. W nadchodzących rozgrywkach zespół będzie występował pod nazwą Trefl Proxima Kraków.

Klub z Trójmiasta przed ostatnim sezonem stracił strategicznego sponsora – PGE – i po latach sukcesów stał się średniakiem. – Szukaliśmy rozwiązań dających możliwości dalszego rozwoju klubu. Po zrewidowaniu perspektyw, jakie mamy w obecnym położeniu i lokalizacji, podjęliśmy najlepszą dla klubu decyzję o połączeniu sił z Proximą Kraków – mówił w kwietniu Kazimierz Wierzbicki, właściciel i założyciel klubu z Sopotu.

Kibice Atomówek przeżyli ogromny szok, nie spodziewali się takiego obrotu spraw. Decyzja zapadła i nie ma odwrotu. Część zawodniczek ich klubu trafi do budowanej właśnie nowej drużyny, którą poprowadzi Włoch Alessandro Chiappini.

Konieczny remont

Gra w OrlenLidze jest dla klubu z Krakowa nie tylko większym wyzwaniem sportowym, ale i organizacyjnym i infrastrukturalnym. Domowe mecze Trefl Proxima Kraków będzie rozgrywał w tym samym obiekcie co w I lidze, czyli w Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy przy ulicy Ptaszyckiego. Dwa lata temu zakończyła się m.in. termomodernizacja budynku. W środku warunki nie są jednak wystarczające, by rozgrywać w nich mecze ekstraklasy, więc niedługo rozpocznie się tam remont. Początek prac planowany jest na czerwiec. Niedługo Zarząd Infrastruktury Sportowej wyłoni w przetargu firmę, która je wykona. Koszt ma nie przekroczyć 1,3 miliona złotych.

– Planowany jest remont szatni i sanitariatów, pokoi dla sędziów i samej hali sportowej. Zostaną zamontowane nowe krzesełka, położona będzie nowa nawierzchnia firmy Gerflor, pojawi się nowy system nagłaśniania i odświeżone zostaną ściany. Nową aranżację zyska foyer – wylicza Jerzy Sasorski, rzecznik ZIS.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne