Debiut Peszki. Jego pensję będzie opłacał sponsor

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W drugim sparingu na zgrupowaniu w Turcji Wisła Kraków zremisowała z Etyrem Wielkie Tyrnowo 1:1. Po przerwie nieoficjalny debiut w zespole Białej Gwiazdy zaliczył Sławomir Peszko. Jego pensję będzie opłacał Wojciech Kwiecień.

O „patronacie” nad wynagrodzeniem byłego reprezentanta Polski poinformował w programie „Stan Futbolu” Andrzej Iwan. Choć Peszko zrzekł się połowy pensji, którą ma zagwarantowaną w Lechii Gdańsk, i tak będzie w czołówce wiślaków pod względem zarobków.

Wojciech Kwiecień po raz kolejny pomaga Wiśle. Trzy lata temu wyłożył pieniądze na transfer Petara Brleka, a ostatnio pożyczył klubowi kilka milionów złotych. Gdy pod koniec roku okazało się, że wielokrotny mistrz Polski jest na granicy upadku, zorganizował grupę małopolskich biznesmenów, która miała przejąć klub (ostatecznie nie doszło do porozumienia).

Teraz właściciel aptek „Słoneczna” będzie dbał, by Peszko miał płacone na czas. – Trudno dziś przesądzać, czy Sławek pomoże Wiśle, bo ostatni mecz zagrał pół roku temu – mówi nam Iwan.

– Skoro jednak klub będzie odciążony przez Kwietnia z płaceniem pensji, to warto było zaryzykować. Dodajmy, że tego piłkarza chcieli też trenerzy – podkreśla były zawodnik Wisły.

REKLAMA

Peszko został wypożyczony na pół roku. Nie będzie mógł występować przeciwko Lechii. Do pierwszego meczu Wisły z liderem dojdzie w Gdańsku już w trzeciej wiosennej kolejce. Podobna sytuacja może mieć miejsce w rundzie finałowej, ale warunkiem jest gra krakowian w grupie mistrzowskiej.

Peszko ma już za sobą nieoficjalny debiut w nowej drużynie. Skrzydłowy rozegrał 45 minut w sparingu z Etyrem Wielkie Tyrnowo, kiedy w przerwie zmienił Macieja Śliwę.

Spotkanie miało się odbyć w sobotę, ale zostało przełożone ze względu na trudne warunki atmosferyczne, które nie ułatwiają przygotowań wszystkim drużynom, które udały się do Turcji.

Wisła zremisowała 1:1. Drugiego gola w okresie przygotowawczym zdobył Marko Kolar. Asystował mu – podobnie jak w spotkaniu z Puszczą Niepołomice – Krzysztof Drzazga.

Zgrupowanie wiślaków w Belek potrwa do środy.

Wisła Kraków – Etyr Wielkie Tyrnowo 1:1 (1:0)

Bramki: Kolar (17.) – Syrmow (82.).

Wisła: Lis (46. Buchalik) – Burliga, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak – Klemenz, Basha – Błaszczykowski, Drzazga, Śliwa (46. Peszko) – Kolar.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne