Derby bez kibiców Wisły

Derby Wisła Cracovia fot. Arkadiusz Szuba/LoveKraków.pl

Cracovia zabrała głos w sprawie obecności kibiców Wisły Kraków podczas meczu derbowego, który odbędzie się 3 marca na stadionie przy ul. Kałuży.

– Z uwagi na brak akceptacji Wisły Kraków S.A. dla podjętych przez MKS Cracovia SSA środków zaradczych, mających na celu zapewnienie należytego porządku oraz bezpieczeństwa uczestników imprezy masowej, Zarząd MKS Cracovia SSA zdecydował o odmowie przyjęcia zorganizowanej grupy kibiców Wisły Kraków S.A. podczas zaplanowanego na dzień 3 marca 2020 roku meczu piłki nożnej – informuje w oświadczeniu Cracovia.

Swoją decyzję argumentuje uchwałą PZPN w sprawie zasad udziału kibiców drużyny gości na meczach piłki nożnej szczebla centralnego organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę. Chodzi o istnienie uzasadnionych i realnych przesłanek wskazujących na możliwość zaistnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników lub przebiegu meczu.

Atmosfera już gorąca

Kilka dni temu Cracovia zapowiedziała, że udostępni kibicom Wisły 450 wejściówek po 40 złotych każda. Postawiła również warunek. Oczekiwała od Wisły wpłaty 45 tysięcy zł depozytu na poczet ewentualnych szkód. Jedną z przyczyn takiej decyzji jest naprawa sektora sprzed lat i spór klubów o pieniądze.

Kibice Białej Gwiazdy wielokrotnie zasiadali w sektorze gości przy ulicy Kałuży. Zdarzało się im demolować toalety i niszczyć inne elementy wyposażenia stadionu. Podobne sceny oglądaliśmy na obiekcie przy ulicy Reymonta, gdy w gości przyjechali sympatycy Cracovii.

Więcej >>> Derby dopiero za tydzień, a już jest gorąco

Regulamin rozgrywek o mistrzostwo ekstraklasy przewiduje, że gospodarz powinien zapewnić fanom drużyny przeciwnej liczbę biletów nie mniejszą, niż pięć procent pojemności stadionu. Obiekt Cracovii mieści około 15 tysięcy krzesełek, więc wiślacy powinni dostać 700-750 wejściówek. Pod warunkiem, że gospodarz nie skorzysta z furtki, którą uchwała daje od 2019 roku. Pasy skorzystała z tego rozwiązania i nie przyjmie sympatyków 13-krotnego mistrza Polski.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne