Derby dopiero za tydzień, a już jest gorąco

Derby fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wisła odpowiedziała Cracovii na jej warunek dotyczący udostępnienia biletów na mecz derbowy, który ma się odbyć na stadionie Pasów 3 marca.

Regulamin rozgrywek o mistrzostwo ekstraklasy przewiduje, że gospodarz powinien zapewnić fanom drużyny przeciwnej liczbę biletów nie mniejszą, niż pięć procent pojemności stadionu. Obiekt Cracovii mieści około 15 tysięcy krzesełek, więc wiślacy powinni dostać co najmniej 750 wejściówek.

Warunki Cracovii

Kibice Białej Gwiazdy wielokrotnie zasiadali w sektorze gości przy ulicy Kałuży. Nie byli grzeczni, bo zdarzało się im demolować toalety i niszczyć inne elementy wyposażenia stadionu. Podobne sceny oglądaliśmy na obiekcie przy ulicy Reymonta, gdy w gości przyjechali sympatycy Cracovii.

Kilka dni temu Cracovia zapowiedziała, że udostępni kibicom Wisły 450 wejściówek po 40 złotych jedna, a do tego postawiła warunek. Oczekiwała od Wisły wpłaty 45 tysięcy zł depozytu na poczet ewentualnych szkód. Jedną z przyczyn takiej decyzji jest naprawa sektora sprzed lat i spór klubów o pieniądze.

Odpowiedź Wisły

Kibice Białej Gwiazdy na początku wydali komunikat, że w związku z zachowaniem drugiego krakowskiego klubu rezygnują z wyjścia na derby. We wtorek sytuacja się zmieniła, bo na oficjalnej stronie Wisła wydała komunikat, w którym oczekuje przekazania biletów zgodnie z obowiązującymi regulacjami.

Na razie nie wiadomo, czy klub z ulicy Kałuży odniesie się do odpowiedzi Wisły. Gdy zadzwoniliśmy do biura prasowego Cracovii, jej przedstawiciel nie wiedział jeszcze o stanowisku władz 13-krotnego mistrza Polski. Dowiedział się o nim od naszego dziennikarza.

Aktualizacja: Cracovia nie zamierza odpowiadać na krótkie stanowisko Wisły. Usłyszeliśmy, że zasady pozostają bez zmian.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne