Derby Małopolski poprowadzi… Japończyk. Klasyk dla Frankowskiego

31-letni Yūsuke Araki z Tokio został wyznaczony do sobotniego meczu Sandecji z Cracovią (początek o godzinie 15.30). – Przyjechał do nas w ramach wymiany polsko-japońskiej, która trwa już od dziesięciu lat – mówi LoveKraków.pl Zbigniew Przesmycki, przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN.

Po naukę

Derby Małopolski między beniaminkiem ekstraklasy z Nowego Sącza i Cracovią zostaną rozegrane na stadionie w Niecieczy. Poprowadzi je Yūsuke Araki, któremu na liniach będą pomagać jego rodacy. Sędzią technicznym będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec.

Dla trójki międzynarodowych arbitrów z Japonii będzie to drugie spotkanie w Polsce. Przed tygodniem zostali wyznaczeni do meczu I ligi pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała i GKS-em Katowice. – Pan sędzia przyjechał do nas w ramach wymiany polsko-japońskiej, która trwa do 2007 roku. Większość naszych zawodowców prowadziła już mecze w tym kraju, ostatnio Daniel Stefański – mówi nam Zbigniew Przesmycki.

Japończycy mieli pojawić się w Polsce pod koniec sezonu, ale zmienili plany. Przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN podkreśla, że dla arbitrów z tego kraju styczność z europejską piłką jest bardzo dobrą lekcję. – Nasi sędziowie mają tam łatwiej, bo japońscy piłkarze mają pełny respekt. Wynika to z kultury. W Europie piłkarze nie zawsze są mili dla arbitrów – zwraca uwagę Przesmycki.

Mecz Sandecja-Cracovia będzie jedynym meczem 13. kolejki bez technologii VAR, bo Japończycy nie mają odpowiednich uprawnień.

Hit dla Frankowskiego

Dzień po tym spotkaniu na boisku przy Reymonta Wisła podejmie Legię Warszawa. Mecz poprowadzi Bartosz Frankowski z Torunia. W wozie VAR usiądą Tomasz Kwiatkowski z Warszawy i Daniel Stefański z Bydgoszczy. Pierwszy gwizdek o godzinie 18.

 

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne