Dieta pudełkowa, która sprosta wymaganiom sportowców

Prawidłowe odżywianie oznacza, że organizm ma wystarczająco dużo energii by sprostać serwowanemu mu wysiłkowi fizycznemu. W przypadku wzmożonych treningów należy nieprzerwanie dbać o odpowiednią kaloryczność posiłków.

Czym charakteryzuje się dieta pudełkowa dla sportowców?

Dostosowanie się do zasad diety dla sportowców może być nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza dla osób, które nigdy nie miały zbytniej styczności z dobieraniem kalorii i sprawdzaniem właściwości konkretnych produktów. Nie każdy również czuje się szefem kuchni lub dysponuje czasem pozwalającym na pełne skupienia przygotowywanie wartościowych posiłków. Właśnie dlatego wielu woli postawić na gotowe rozwiązania. Takim jest dieta pudełkowa oferowana obecnie przez coraz większą ilość firm cateringowych. Taka dieta przede wszystkim posiada zwiększoną kaloryczność. Jest to nawet 3500-4000 kcal w jednym, dziennym zestawie. Jej skład musi pozwalać na dostarczenie do organizmu sporej dawki energii, która będzie wystarczająca przy treningach sportowych. Odpowiednie porcje białka, węglowodanów, a także tłuszczy sprawiają, że ma się siły na ćwiczenia, a także normalne funkcjonowanie bez ciągłego uczucia głodu.

Fit catering na jaką firmę postawić?

Założenia diety dla sportowców powinny być restrykcyjnie przestrzegane przez firmy cateringowe. Jednak zawsze należy zachować czujność i sprawdzić dostępne oferty przed podjęciem decyzji zakupowej. Na początek łączna kaloryczność dań, które każdorazowo dostarczane są pod wskazany przez zamawiającego adres. W tym punkcie należy wspomnieć o sprawie technicznej. Mianowicie szukać firmy cateringowej należy sprawdzić, czy prowadzi dostawę na wskazanym przez nas terenie. Z kolei co do kaloryczności to należy sprawdzić, czy firma oferuje kilka wariantów i czy udostępnia narzędzia pozwalające na samodzielne wybranie odpowiedniej diety. Przykład można znaleźć na stronie https://bedietcatering.pl/krakow/ Następnie warto przeanalizować przykładowe menu, albo poprosić o wersję testową . Taka opcja jest czasem dostępna i oznacza zamówienie tylko jednego pakietu posiłków. Po takim próbnym dniu lub np. tygodniu można już mieć pogląd na to, czy dane posiłki są dla nas odpowiednie. Sprawdzać można również opinie, które wstawiają użytkownicy diety pudełkowej. Takie informacje mogą być bardzo przydatne. Zwłaszcza jeśli zawierają zdjęcia otrzymywanych potraw. Co do oceny smaku lepiej zachować ostrożność w myśl zasady, że gusta są różne. Na koniec oczywiście aspekt finansowy.

Dieta z dostawą do domu – cennik usług

Wielu najchętniej zaczęłoby od sprawdzenia najtańszych ofert. Jednak tutaj może czekać na nich kilka pułapek. Jedną z nich jest okres na jaki trzeba wówczas podpisać umowę na dostawy. Może to być nawet pełny rok, a kara za wcześniejszą rezygnację może zwalać z nóg. Kolejna kwestia to ilość dań dostarczanych w codziennej paczce. Zalecane normy mówią o pięciu posiłkach dziennie. Na nic więc sportowcowi dieta składająca się z trzech dań, ponieważ resztę będzie musiał uzupełnić we własnym zakresie, a od tego chce przecież uciec. Niższa cena może również wynikać z mniejszej różnorodności produktów. Nie warto więc rozpoczynać poszukiwać od analizy ceny. Lepiej skupić się na jakości posiłków.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne