Dilerska baza na Kazimierzu

fot. Materiały prasowe

Patrolujący miasto policjanci uzyskali informację, że w jednej z kamienic na Kazimierzu mogą być rozprowadzane narkotyki. Pojechali więc pod wytypowany adres.

– Już w holu budynku wyczuli charakterystyczny zapach marihuany, który doprowadził ich do mieszkania dwóch dilerów, w wieku 18 i 28 lat – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli ponad 370 g suszu marihuany, tabletki extasy oraz 26 g kryształków i 60 g białego proszku, które zostaną poddane badaniu przez biegłych z laboratorium kryminalistycznego. Zarekwirowali też telefony, wagę elektroniczną i pieniądze na poczet przyszłej kary.

– Mężczyźni zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Krakowie. Kilka godzin później w ręce stróżów prawa wpadła także ich 19-letnia znajoma – informuje Gleń.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty handlu narkotykami. Obydwaj zostali tymczasowo aresztowani i grozi im do 10 lat więzienia. Natomiast kobiecie śledczy  przedstawili zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne