Dwa debiuty i porażka Wisły w sparingu

Kiko Ramirez fot. Maciej Kozina

Po ostatnich wzmocnieniach, nie licząc zawodników z drużyny juniorów, w kadrze pierwszego zespołu znajduje się 27 zawodników. Krakowianie nie mają rezerw, więc w miarę możliwości starają się rozgrywać sparingi. W środę gościli w Niecieczy.

W tym roku krakowianie kilka razy spotykali się z pierwszoligową Puszczą Niepołomice. W ostatni dzień sierpnia piłkarze zmierzyli się z kolei ze Skawinką Skawina z ligi okręgowej. Dla piłkarzy mecz był dobrą jednostką treningową, a dla kibiców ze Skawiny dużą atrakcją z okazji 95-lecia klubu.

W środę sparingowym rywalem Białej Gwiazdy był ostatni w tabeli ekstraklasy Bruk-Bet. Mecz odbył się w Niecieczy, a zawodnicy Białej Gwiazdy ulegli zespołowi Mariusza Rumaka 0:1. Gola w 34. minucie zdobył Patrik Miszak.

Na boisku głównie pojawili się piłkarze, którzy rzadko lub wcale nie grają w ekstraklasie. 25 minut dostali Vullnet Basha i Paweł Brożek, którzy ostatnio borykali się z kontuzjami. W wyjściowym składzie wyszedł ukraiński napastnik Denys Bałaniuk, a na drugą połowę wyszedł drugi z czterech zaprezentowanych w poniedziałek nowych zawodników - hiszpański środkowy pomocnik Victor Perez. Zagrał też Jesus Imaz, ale on debiut ma już za sobą. Zagrał bowiem w przegranym 1:3 meczu z Arką Gdynia.

W sobotę o godzinie 20.30 zespół Kiko Ramireza podejmie przy Reymonta Piasta Gliwice. Krakowianie chcą się przełamać, bo w trzech ostatnich meczach zdobyli tylko jeden punkt.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wisła Kraków 1:0 (1:0)

Bramka: Miszak (34.).

Bruk-Bet Termalica: Baran (46. Trela) - Fryc (83. Miroszka), Kogut, Maksimenko, Słaby - Guba (68. Gutkovskis), Jovanović, Peda (80. Nowak), Miszak (46. Iancu), Wróbel (68. Miszak) - Gutkovskis (46. Śpiączka).

Wisła: Chorążka - Bartosz, Sadlok (46. Laskoś), Świątko, Pietrzak - Kosztal (65. Basha), Llonch (46. Perez), Halilović, Ze Manuel (46. Imaz), Wojtkowski - Bałaniuk (65. Brożek).