Dwa razy w tygodniu treningi przed Kraków Business Run

fot. mat. prasowe

Pod koniec czerwca rozpoczęły się bezpłatne treningi przygotowujące do charytatywnego biegu sztafetowego, który odbędzie się 2 września.

Zajęcia pod okiem wykwalifikowanych trenerów, dietetyków i fizjoterapeutów rozpoczynają się pod Halą 100-lecia KS Cracovia w każdy poniedziałek (godz. 18.15) i czwartek (godz. 19.15).

– Nasz trening to całościowe podejście do rozwoju fizycznego – wzmacniamy ciało, tak by bieganie było przyjemnością. Naszym celem jest, by każdy, kto do nas dołączy, kończył trening z poczuciem, że zrobił coś dobrego dla swojego zdrowia i samopoczucia – wyjaśnia trener Maciej Samborski.

Dwa miesiące treningów

Spotkania są dedykowane przede wszystkim osobom, które planują wystartować w Kraków Business Run. Trenerzy zapewniają, że dwa wakacyjne miesiące wystarczą, by przygotować się do biegu na miarę swoich możliwości. Mile widziane są także osoby chcące poprawić swoją kondycję i pobiegać pod okiem profesjonalisty.

– Na początku informujemy uczestników o założeniach treningu. Po rozgrzewce wykonamy szereg zadań biegowych w odpowiednio dobranych grupach sprawnościowych – podkreśla Katarzyna Samoborska.

We wrześniowym biegu weźmie udział 1100 pięcioosobowych sztafet. Miejsca skończyły się w trzy minuty i 52 sekundy po rozpoczęciu rejestracji.

Uczestnicy biegu, reprezentanci krakowskich firm, ponownie pomogą osobom niepełnosprawnym ruchowo m.in. Sylwii Kokot. 22-latka zachorowała na złośliwy nowotwór i musiała przejść amputację nogi. Dzięki ludziom dobrego serca otrzyma protezę i będzie mogła wrócić do normalnego życia.

Idea biegu narodziła się pod Wawelem, ale z roku na rok jest obecna w coraz większej liczbie polskich miast. W tym roku w ramach Poland Business Run pobiegną także w Lublinie, Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Poznaniu i Rzeszowie.

Kiedy?

5, 9, 12, 16, 19, 23, 26, 30 lipca

2, 6, 9, 13, 16, 20, 23, 27, 30 sierpnia

Gdzie?

Pod Halą 100-lecia KS Cracovia

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne