Dwie nowe twarze w Wiśle

Luksemburski obrońca Tim Hall i polski skrzydłowy Mateusz Młyński podpisali umowy z Wisłą.
Hall ma 24 lata i związał się kontraktem do 30 czerwca 2023 roku, z opcją przedłużenia. Mierzy 190 centymetrów i jest środkowym obrońcą, ale może zagrać na lewej obronie i jako defensywny pomocnik. Jest obunożny. To zawodnik, którego trzeba odbudować po nieudanym półroczu w portugalskiej ekstraklasie (jeden mecz w Gil Vicente).

Kontrakt wchodzący w życie od 1 lipca, obowiązujący do połowy 2025 roku, parafował Mateusz Młyński z Arki Gdynia. To 21-letni skrzydłowy, najczęściej oglądany po lewej stronie. O ile sprowadzenia Halla było niespodzianką, to o Młyńskim mówiło się od dłuższego czasu. Reprezentant Polski U-17, U-18 i U-19 postanowił nie przedłużać kontraktu z Arką i wybrał Białą Gwiazdę.

Problem jest taki, że jeżeli krakowski klub nie wykupi go już zimą, Młyński rundę wiosenną spędzi na trybunach. Arka jasno postawiła sprawę zawodnikom, którzy nie chcieli podpisać z nią nowych umów. W podobnej sytuacji znalazł się Adam Marciniak, były obrońca Cracovii. Łódzki Klub Sportowy porozumiał się jednak z  gdyńskim klubem i w nowym klubie Marciniak będzie występował już w tym sezonie.

Mimo młodego wieku, Młyński jest już doświadczony w ekstraklasie, w której zaliczył 39 spotkań (wszystkie dla Arki). Jego atutem jest także status młodzieżowca.
comments powered by Disqus