Działa już wyciąg w Kotle Goryczkowym. Kasprowy dostępny dla narciarzy

Wyciąg w Kotle Goryczkowym fot. PKL

Działają już wyciągi narciarskie na Kasprowym Wierchu. Od dziś miłośnicy białego szaleństwa mogą zjeżdżać w Kotle Goryczkowym. Całodzienny karnet kosztuje 130 złotych.

W sobotę od samego rana narciarze mogą korzystać z trasy Goryczkowej. Na szczycie Kasprowego Wierchu na narciarzy czeka ponad metr śniegu. –  Cała trasa jest w pełni naśnieżona i przejezdna dla narciarzy dzięki intensywnym opadom i zakończeniu prac przygotowujących stoki do jazdy – informuje Luiza Rosłon z biura prasowego Polskich Kolei Linowych.

Przedstawicielka spółki zaznacza, że trasa w dolinach Gąsienicowej i Goryczkowej to jedyne miejsca w Polsce, w których możliwa jest jazda na nartach w prawdziwie alpejskich warunkach na naturalnym śniegu.

– Ośrodek Kasprowy Wierch znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, w związku z tym nie jest możliwe sztuczne dośnieżanie terenów dla narciarzy. Oprócz naturalnego śniegu i mrozu, otwarcie tras na Kasprowym Wierchu wymaga odpowiedniego przygotowania terenów zjazdowych, zgodnie z wytycznymi TPN. Przy odpowiednich opadach i ujemnych temperaturach sezon na Kasprowym może potrwać aż do maja – komentuje.

130 zł na karnet

Za 20-minutowy wyjazd kolejką z zakopiańskich Kuźnic na Kasprowy Wierch trzeba zapłacić 55 złotych. 130 złotych musimy zostawić w kasie za skipass, który uprawnia do wjazdu i zjazdu kolejką oraz pozwala na całodzienne korzystanie z wyciągów w Kotle Goryczkowym i Gąsienicowym.comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne