Dziewięciu wybrańców pozna nowego selekcjonera

Ted Nolan fot. mat. prasowe

Ten Nolan, trener reprezentacji Polski w hokeju na lodzie powołał 25 zawodników na turniej Euro Ice Hockey Challenge, który odbędzie się od 10 do 12 listopada w hali Tuskecsarnok w Budapeszcie. Powołanie otrzymało aż dziewięciu zawodników mistrza Polski - Comarch Cracovii.

Kanadyjski trener ma już za sobą debiut w roli trenera biało-czerwonych. 30 września Polacy przegrali na wyjeździe z Węgrami 1:5. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 90. rocznicy powstania Węgierskiej Federacji Hokeja na Lodzie. Na to spotkanie powołań nie otrzymali zawodnicy Comarch Cracovii, którzy przygotowywali się do meczu w Hokejowej Lidze Mistrzów.

Na turniej EIHC Nolan mógł już powołać podopiecznych Rudolfa Rohaczka i na Węgry zabierze aż dziewięciu zawodników grających w krakowskiej drużynie. Po raz pierwszy z nowym selekcjonerem spotkają się bramkarz Rafał Radziszewski, obrońcy Bartosz Dąbkowski, Maciej Kruczek, Mateusz Rompkowski i Patryk Wajda oraz napastnicy Kasper Bryniczka, Krystian Dziubiński, Damian Kapica i Maciej Urbanowicz.

Wyjazd do Budapesztu poprzedzi zgrupowanie w Tychach od 6 do 9 listopada. 20. w światowym rankingu Polska zmierzy się tam z Węgrami (19. pozycja), Japonią (23.) i Włochami (18.).

Przed zgrupowaniem kadry Pasy rozegrają w Polskiej Hokej Lidze jeszcze sześć spotkań. Po rozegraniu dziesięciu meczów Cracovia zajmuje w tabeli trzecie miejsce z dorobkiem 25 punktów, ale ma rozegrane dwa mecze mniej od drugiego JKH GKS-u Jastrzębie (27) i jedno od GKS Tychy (30).

Terminarz turnieju EIHC w Budapszcei:

10.11.2017 (piątek)

godz. 15:30 Japonia – Włochy

godz. 19 Węgry – Polska

 

11.11.2017 (sobota)

godz. 15:30 Polska – Japonia

godz. 19 Węgry – Włochy

 

12.11.2017 (niedziela)

godz. 14:30 Polska – Włochy

godz. 18 Japonia – Węgry

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne