Emocje na torze i akcja charytatywna, czyli „60 lat żużla w Nowej Hucie”

fot. Mirosław Zelek/FOTO Speedway

Turniej z okazji 60 lat obecności czarnego sportu w krakowskiej dzielnicy miał się odbyć rok temu, ale plany organizatorów pokrzyżowała pogoda. Arge Speedway Wanda nie zapomniała jednak o jubileuszu i zaprasza na turniej 30 września.

Na razie nie znamy zawodników, którzy będą rywalizować na torze przy ulicy Odmogile. Pewne jest za to, że zawody rozpoczną się o godzinie 16 w systemie znanym z cyklu Grand Prix – 20 wyścigów, dwa półfinały i finał. Zwycięzca otrzyma „Puchar Prezydenta Jacka Majchrowskiego”.

Ale to nie wszystko. Klub zaprasza całe rodziny do udziału w konkursach i zabawach, strefy gastronomicznej i małego kibica.

Zostanie także przeprowadzona zbiórka dla małej fanki poruszającej się na dwóch kółkach – Julii Podgórskiej. Podopiecznej fundacji „Zdążyć z pomocą” potrzebny jest nowy wózek inwalidzki wraz z wyposażeniem – mówi Mateusz Howis, specjalista ds. marketingu i PR w Wandzie.

Juniorzy

Do 30 września pozostały prawie dwa tygodnie, ale kibice, którzy po zakończonym sezonie ligowym zdążyli zatęsknić za rykiem motorów, mogą przyjść na stadion we wtorek i środę. Do Krakowa przyjechało zaplecze kadry juniorów i we wtorek oraz środę zawodnicy wezmą udział w turniejach indywidualnych. Początek o godzinie 16.30, wstęp 10 złotych po okazaniu programu meczowego.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne