Ever Valencia już strzela dla Wisły Kraków

Drużyna Kiko Ramireza pokonała 3:0 Podhale Nowy Targ w sparingu rozegranym w Myślenicach. W drugiej połowie na boisku pojawili się Kolumbijczycy Ever Valencia i Cristian Echavarria. Pierwszy z nich ustalił wynik spotkania.

Valencia po podaniu Stilicia

Mecz z przedstawicielem III ligi był dobrą jednostką treningową dla zawodników Białej Gwiazdy, którzy nie wyjechali na zgrupowania reprezentacji. W końcu wystąpili też piłkarze, którzy w ekstraklasie grają ogony lub mają problemy z załapaniem się do kadry pierwszej drużyny.

Po przerwie debiut w nieoficjalnym spotkaniu zaliczyli pomocnicy z Kolumbii, którzy zmienili strzelców bramek w pierwszej połowie - Rafała Boguskiego i Patryka Małeckiego. Valencia, bardziej znany z Kolumbijskich nabytków Białej Gwiazdy, w 72. minucie trafił do siatki. Podhale straciło piłkę i Wisła ruszyła z kontrą. Semir Stilić podał na prawo do uczestnika niedawnego Copa America do lat 20, który pewnie pokonał bramkarza z Nowego Targu.

Wolne dla Załuski

Oprócz reprezentantów (Jakuba Bartosza, Macieja Sadloka i Krzysztofa Mączyńskiego), na boisku nie oglądaliśmy Łukasza Załuski, Tomasza Cywki i Zdenka Ondraszka. – Łukasz dostał wolne, a dwaj pozostali piłkarze leczą urazy – poinformował trener Kiko Ramirez.

Dokładne za tydzień, 30 marca o godzinie 20.30 krakowianie – już w meczu o punkty – podejmą przy Reymonta Lecha Poznań.

Wisła Kraków - Podhale Nowwy Targ 3:0 (2:0)
Bramki:Boguski (4.), Małecki (38.), Valencia (72.)

Wisła: Miśkiewicz (46. Buchalik) - Bartkowski, Głowacki (46. González), Uryga, Spicić - Videmont, Boguski (46. Valencia), Stilić, Brlek (46. Llonch), Małecki (58. Echavarria) - Brożek (46. Zachara).