Garbarnia będzie mniej płaciła za stadion

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Wynajmowana powierzchnia jest powyżej naszych potrzeb – przyznaje wiceprezes Marek Siedlarz. Zarząd Infrastruktury Sportowej zapewnia, że pozytywnie rozpatrzy wniosek klubu.

Zgodnie z podpisaną latem umową beniaminek I ligi (obecnie ostatnie miejsce w rozgrywkach) za grę na stadionie im. Henryka Reymana płaci 16 tysięcy 850 złotych netto za mecz. Klub wynajmuje dolne sektory trybuny E i dwa sektory dla kibiców gości.

Pierwsze po 44 latach przerwy spotkanie na zapleczu ekstraklasy oglądało ponad 1,5 tysiąca widzów. Kolejne mecze przyciągały nawet pięciokrotnie niższą liczbę kibiców. Na ostatnim meczu z GKS-em Tychy razem z fanami gości na stadionie zasiadło 419 osób. Garbarnia nie zachęca neutralnych kibiców, bo z tyszanami grała o godzinie 17, gdy jeszcze trwał mecz Cracovii po drugiej stronie Błoń.

Będzie pozytywna decyzja

Garbarnia przyznaje, że przedsezonowe szacunki zainteresowania jej meczami były zbyt optymistyczne. – Złożymy wniosek o ograniczenie liczby wynajmowanych trybun – mówi wiceprezes Marek Siedlarz.

Piotr Dębowski, zastępca dyrektora w Zarządzie Infrastruktury Sportowej zapewnia, że miejska jednostka pozytywnie odniesie się do prośby pierwszoligowca i będzie on mógł płacić mniej.

Z innych opłat klub ma do zapłaty 240 złotych miesięcznie za dzierżawę magazynów. Partycypuje także w kosztach utrzymaniu murawy, za którą odpowiada Wisła. Biała Gwiazda rocznie wydaje na odpowiednie przygotowania boiska pół miliona złotych. Garbarnia zwraca jej 100 tysięcy.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne