Garbarnia będzie mniej płaciła za stadion

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Wynajmowana powierzchnia jest powyżej naszych potrzeb – przyznaje wiceprezes Marek Siedlarz. Zarząd Infrastruktury Sportowej zapewnia, że pozytywnie rozpatrzy wniosek klubu.

Zgodnie z podpisaną latem umową beniaminek I ligi (obecnie ostatnie miejsce w rozgrywkach) za grę na stadionie im. Henryka Reymana płaci 16 tysięcy 850 złotych netto za mecz. Klub wynajmuje dolne sektory trybuny E i dwa sektory dla kibiców gości.

Pierwsze po 44 latach przerwy spotkanie na zapleczu ekstraklasy oglądało ponad 1,5 tysiąca widzów. Kolejne mecze przyciągały nawet pięciokrotnie niższą liczbę kibiców. Na ostatnim meczu z GKS-em Tychy razem z fanami gości na stadionie zasiadło 419 osób. Garbarnia nie zachęca neutralnych kibiców, bo z tyszanami grała o godzinie 17, gdy jeszcze trwał mecz Cracovii po drugiej stronie Błoń.

Będzie pozytywna decyzja

Garbarnia przyznaje, że przedsezonowe szacunki zainteresowania jej meczami były zbyt optymistyczne. – Złożymy wniosek o ograniczenie liczby wynajmowanych trybun – mówi wiceprezes Marek Siedlarz.

Piotr Dębowski, zastępca dyrektora w Zarządzie Infrastruktury Sportowej zapewnia, że miejska jednostka pozytywnie odniesie się do prośby pierwszoligowca i będzie on mógł płacić mniej.

Z innych opłat klub ma do zapłaty 240 złotych miesięcznie za dzierżawę magazynów. Partycypuje także w kosztach utrzymaniu murawy, za którą odpowiada Wisła. Biała Gwiazda rocznie wydaje na odpowiednie przygotowania boiska pół miliona złotych. Garbarnia zwraca jej 100 tysięcy.


comments powered by Disqus