GKSŻ łaskawa dla Wandy

fot. Mirosław Zelek FOTO Speedway

Główna Komisja Sportu Żużlowego zwolniła Arge Speedway Wandę z odszkodowania i dyscyplinarnej kary pieniężnej na rzecz Polskiego Związku Motorowego w związku z walkowerem za nierozegrany mecz z Polonią Piła. Krakowianie muszą jednak rozliczyć się z gospodarzem spotkania.

Klub został ukarany pod koniec sierpnia. Walkower został przyznany za nierozegrany mecz w Pile. Krakowianie nie wyjechali na tor, ponieważ nie mieli wystarczającej liczby zawodników. W drodze na spotkanie wypadek samochodowy miał Victor Palovaara. Sędzia zawodów od razu nie orzekał walkowera, bo zdarzenie losowe mogło być podstawą do wyznaczenia nowego terminu rozegrania meczu. Szwed nie dostarczył jednak wymaganych dokumentów i we wtorek Główna Komisja Sportu Żużlowego zweryfikowała wynik zawodów jako 40:0 dla pilan. Wanda została zobowiązana do zapłaty 100 tysięcy złotych dla przeciwnika i 50 tysięcy złotych na rzecz PZM. Klubowi groziła również finansowa kara dyscyplinarna w wysokości 50 tysięcy złotych.

Klub został jednak zwolniony z odszkodowania na rzecz PZM, który nie wystawił noty obciążeniowej, a kara dyscyplinarna została wymierzona w zawieszeniu.

– Znając realia finansowe klubów Nice 1. Ligi Żużlowej oraz 2. Ligi Żużlowej, podjęliśmy decyzję o zwolnieniu klubów z kary finansowej. Główna Komisja Sportu Żużlowego jest kojarzona zwykle z karami na rzecz klubów. W rzeczywistości, każdy incydent jest rozpatrywany w sposób możliwie optymalny, aby działać z najmniejszą szkodą na rzecz podmiotu. Należy jednak pamiętać, że regulamin jest po to, aby go przestrzegać – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

W minionym sezonie Wanda spadła do II ligi żużlowej.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne