Górnik znów dobry na poderbowego kaca?

fot. Jacek Smoter/LoveKraków.pl

Zespoły Michała Probierza i Marcina Brosza, które są w ogonie tabeli, zamkną 12. kolejkę ekstraklasy. – W ostatnim czasie trenowaliśmy bardzo intensywnie. Kilku zawodników staramy się postawić na nogi – mówi przed poniedziałkowym meczem przy ulicy Kałuży (godzina 18) trener Cracovii.

W ekipie Pasów po cichu marzą o powtórce z grudnia. Najpierw drużyna Probierza przegrała derby z Wisłą, a w kolejnym meczu rozgromiła 4:0 Górnika Zabrze. Czy teraz może być podobnie?

Sporo jest konferencji, gdy mówimy jak trzeba grać, co zrobić, a najważniejsze jest boisko. W ostatnim okresie trenowaliśmy bardzo intensywnie jeżeli chodzi o elementy techniczno-taktyczne i zabezpieczenie bramki. Kadrowicze wrócili ze zgrupowań w dobrym stanie. Staramy się postawić na nogi tych, którzy zmagali się z kontuzjami i nie zagrali w sparingu z Piastem – informuje Probierz.

48-latek ma na myśli przede wszystkim stoperów Nika Datkovicia i Michała Helika. Jeżeli ich wystawienie będzie niemożliwe, to parę środkowych obrońców z Ołeksijem Dytiatjewem powinien stworzyć Michal Siplak.

Danek i Dąbrowski od początku?

Na boisku na pewno nie zobaczymy prawego obrońcy Cornela Rapy, który uzbierał cztery żółte kartki. Do gry na jego pozycji pali się Adrian Danek. Piłkarz pozyskany z Sandecji wywalczył sobie pierwszy skład, ale zagrał tylko w inauguracyjnej kolejce, bo zaczęły go trapić problemy zdrowotne.

Pracujemy z nim indywidualnie. Jest alternatywą na prawą obronę, ale może też zagrać w pomocy – przypomina Probierz.

Podobnie jak Danek, 90 minut w sparingu zaliczył Damian Dąbrowski, który zdążył już pokazać się w ekstraklasie. Jego też można się spodziewać od początku. – Przed nami jeszcze dwa dni treningów, więc dopiero po nich podejmiemy decyzję – uciął w piątek szkoleniowiec.

W derbach nie popisał się Maciej Gostomski i w kuluarach można usłyszeć o możliwej zmianie w bramce. Probierz unika jednak deklaracji, czy między słupki wskoczy Michal Pesković. – Nie chcemy nikomu ułatwiać zadania. Zmiany ogłosimy przed meczem – zaznaczył.

Zwycięstwo pozwoli Pasom wyprzedzić zabrzan w tabeli. Po 11. kolejce krakowianie są ostatni z siedmioma punktami. 14. Górnik ma dwa więcej.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne