Gwiazdy polskiej muzyki wystąpią za darmo dla Wisły

Konferencja zapowiadając koncert fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Akademia Piłkarska Wisła Kraków chce wybudować nowoczesne, zadaszone boisko. Stara się o dotację, ale razem z Socios Wisła organizuje koncert charytatywny „Gwiazdy dla Białej Gwiazdy”. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na budowę infrastruktury dla najmłodszych piłkarzy.

Koncert odbędzie się w hali TS Wisła przy ulicy Reymonta 22 w poniedziałek, 8 kwietnia o godzinie 19. Wydarzenie ma potrwać około trzech godzin. Wystąpi co najmniej sześć zespołów i wykonawców. Wśród nich zespoły Happysad, Enej i znany z kibicowania Wiśle Andrzej Sikorowski. Imprezę ma poprowadzić inny z fanów Białej Gwiazdy – Marcin Daniec.

Nikt nie odmówił

– Grałem w piłkę jako bramkarz, ale mój zespół zawsze przegrywał z Wisłą. Gdy zobaczyłem, ile osób pomaga klubowi, postanowiłem, że razem z firmą, w której pracuję, też coś zrobimy – mówi Jan Malski, dyrektor rozwoju Fundacji Polish Heritage oraz agencji Especto.

Koncert odbędzie się w poniedziałek, bo artyści mają napięty terminarz. Malski podkreśla, że wszyscy zagrają za darmo. – Są kibicami innych drużyn i nie założą szalika Wisły, ale od razu się zgadzali. Niektórzy nie mogą przyjechać, bo są zajęci, ale nikt nie odmówił – mówi Malski.

Organizatorzy opłacą artystom tylko noclegi i catering, czasem pracę członka ekipy odpowiedzialnego za sprawy techniczne. Z zysku zrezygnowała też platforma goingapp.pl, na której od piątku można kupować bilety. Wejściówka kosztuje 100 złotych, dla dzieci do pięciu lat cena jest niższa o połowę.

Organizatorzy koncertu charytatywnego zachęcają firmy do kupna specjalnych pakietów. Do wyboru są cztery: brązowa, srebrna, złota i biała gwiazda. Jeden z członków Socios Wisła, który chce pozostać anonimowy, wykupił już najdroższy pakiet za 20 tysięcy złotych. Socios i Akademia Piłkarska Wisła Kraków udostępnią również specjalny rachunek, na który będzie można przelywać mniejsze darowizny.

Przy Reymonta

Wszystko po to, by wiślacka młodzież, która ma być fundamentem pierwszej drużyny, miała lepsze warunki do treningów. Na jednej z dwóch działek od strony ulicy Reymonta (kiedyś znajdował się tam basen) ma powstać boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem o wymiarach 80 na 60 metrów. Proponowana nazwa obiektu to Socios Arena, ale gdyby pojawił się sponsor, to możliwa jest zmiana.

– Chcemy skorzystać z najlepszej technologii. Koszt szacujemy na około 1,1–1,2 miliona złotych i mówimy o murawie bez przykrycia. Planujemy, by boisko było zadaszone na stałe, tak by można było z niego korzystać cały rok – zdradza plany Rafał Wisłocki, prezes TS Wisła i Wisły Kraków SA, który zanim zaangażował się w działalność spółki, przez kilka lat był szefem akademii.

Wisła stara się również o dofinansowanie z budżetu państwa.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne