Hala Korony przyjmie kickbokserów. W grudniu poznamy zawodowego mistrza Polski

fot. Battle of Warriors
Od lutego do grudnia w hali Korony odbędzie się sześć turniejów Ligi K-1 Battle of Warriors. – Chcemy zainteresować młodzież i rozpocząć promocję dyscypliny pokazowej podczas III Igrzysk Europejskich – mówi Rafał Szopa.
Lidze przyświeca hasło "Kickboxing w walce z nałogami". Organizatorzy chcą pokazać młodym ludziom, i nie tylko, ze sport jest lepszym sposobem na życie niż alkohol, narkotyki i inne używki. – Dobrze wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne – podkreśla przedstawiciel Szopa Fight Team, organizatora Ligi K-1 Battle of Warriors.

Gala w grudniu zwieńczy rok rywalizacji

Zawody juniorów i seniorów formule K-1 odbędą się 27 lutego, 10 lub 17 kwietnia, 5 czerwca, 4 września i 20 listopada w hali Korony przy ulicy Kalwaryjskiej. Na 18 grudnia zaplanowano galę finałową dla zawodników poszczególnych kategorii wagowych z największą liczbą punktów. W grudniu czekają nas również walki zawodowe i rywalizacja o tytuł mistrza Polski. Impreza ma patronat Polskiego Związku Kickboxingu.

– Z założenia to impreza ogólnopolska, ale nie wykluczamy udziału reprezentantów innego kraju, ponieważ zgłosili się do nas zawodnicy z Niemiec – tłumaczy Rafał Szopa.

Dobra okazja do promocji

Dla środowiska kickbokserów w Polsce turniej będzie okazją do szerszej promocji sportu walki. Jedną z kilku, ponieważ kickoboxing ma się znaleźć w programie III Igrzysk Europejskich jako dyscyplina pokazowa. Związek wiąże z tą imprezą duże nadzieje.

– Postęp jest bardzo duży, uczyniliśmy kolejny krok milowy, a impreza w Krakowie będzie świetną okazją do zaprezentowania naszego sportu walki, cieszącego się ogromną popularnością na całym świecie – mówi Piotr Siegoczyński, prezes Polskiego Związku Kickboxingu.

comments powered by Disqus