Hiszpanie, Chorwat i Ukrainiec zaprezentowani w Wiśle [ZDJĘCIA]

Prezentacja nowych piłkarzy Wisły fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Latem Wisła sprowadziła 13 zawodników. W poniedziałek przy Reymonta odbyła się prawdopodobnie pierwsza taka prezentacja w historii klubu, bo dyrektor sportowy Manuel Junco przedstawił aż czterech nowych piłkarzy.

W kadrze Wisły jest siedmiu Hiszpanów. Najnowsze nabytki z tego kraju to skrzydłowy lub środkowy pomocnik Jesus Ima (27 lat) , który zdążył już zadebiutować w nowym klubie w przegranym meczu z Arką Gdynia i dwa lata starszy środkowy pomocnik (mogący grać na pozycjach numer 6, 8 i 10) Victor Perez.

Trener Kiko Ramirez będzie miał większy wybór również wśród napastników. Kontrakty podpisali 22-letni Chorwat Marko Kolar i 20-letni Ukrainiec Denys Bałaniuk. W razie potrzeby dwaj młodzi piłkarze mogą zagrać także na skrzydle.

– Każdy zawodnik ma ulubioną pozycję, ale czasem przychodzą kontuzje i wtedy ważne jest, by dany piłkarz mógł zagrać gdzie indziej. To daje duży komfort. Poza tym chcemy stosować różne rozwiązania i pod tym kątem dobieramy piłkarzy – mówił dyrektor sportowy Manuel Junco.

Imaz będzie grał z numerem 11, Perez wybrał 21, Kolar 24, a Bałaniuk 71. Nowi gracze mogą pokazać się trenerowi już w środę. O godzinie 11 Wisła zagra w Niecieczy sparing z Bruk-Betem.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne