Hit transferowy Comarch Cracovii. Sięga po reprezentantów Polski

Comarch Cracovia zbroi się na Ligę Mistrzów fot. Krzysztof Kalinowski
Trwa ofensywa transferowa Comarch Cracovii, a o tym ruchu można mówić w kategoriach hitu. "Pasy" ogłosiły pozyskanie dwóch reprezentantów Polski.

Nowym zawodnikiem Cracovii został Patryk Wronka. 26-letni napastnik był w poprzednim sezonie czołową postacią GieKSy, jak i całej Polskiej Hokej Ligi. Na koniec rozgrywek zajął trzecie miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej fazy play-off. W 16 spotkaniach zaksięgował 15 „oczek” na które złożyło się 9 bramek oraz 6 asyst.

Hokej ma we krwi

Nie mogło być inaczej, jeśli hokejowego szlifu uczył się już od najmłodszych lat. Jego dziadek Tadeusz Kacik oraz ojciec Adam Wronka również byli hokeistami. Macierzystym klubem Wronki jest Podhale Nowy Targ, potem grał też w czeskiej Orli Znojmo, GKS-ie Katowice, północnoirlandzkim Belfast Giants, gdzie występował w rozgrywkach Ligi Mistrzów, czy francuskiego Rapaces de Gap.

Potem napastnik znów wrócił do kraju. Ubierał barwy GKS-u Tychy i ponownie drużyny z Katowic, z którą w kwietniu sięgnął po swoje pierwsze mistrzostwo kraju, a następnie wraz z reprezentacją Polski wziął udział w tyskich Mistrzostwach Świata IB i wywalczył awans na zaplecze Elity.

Ogółem na taflach Polskiej Hokej Ligi rozegrał 354 mecze, w których strzelił 117 goli i zaliczył 233 asysty, co łącznie dało mu 350 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej.

- Chciałem spróbować czegoś nowego, a w Cracovii tworzy się ciekawy projekt i mocna drużyna. Chciałbym być jednym z liderów i dawać z siebie sto procent w każdym meczu - powiedział zawodnik, cytowany przez klubową stronę, tuż po parafowaniu kontraktu.

Przebierał w ofertach

To nie jedyny transfer Comarch Cracovii, ponieważ swój podpis pod umową złożył także 26-letni napastnik Radosław Sawicki. Reprezentant Polski występował ostatnio w białoruskim Szachciorze Soligorsk i Ciarko STS Sanok, którego jest wychowankiem.

- Perspektywa gry w Lidze Mistrzów oraz walka o najwyższe cele przekonała mnie do związania się z Cracovią. Chciałbym dobrze wypaść w Europie i wygrać mistrzostwo oraz Puchar Polski - powiedział zawodnik tuż po złożeniu podpisu.

Umowy obu graczy będą obowiązywać z Comarch Cracovią do końca obecnego sezonu.

Kadra Comarch Cracovii na sezon 2022/2023:

Bramkarz: Łukasz Hebda

Obrońcy: Saku Kinnnen, Aleš Ježek, Jakub Šaur.

Napastnicy: Marek Račuk, Erik Němec, Štěpán Csamangó, Martin Kasperlík, Roman Rác, Robert Arrak, Damian Kapica, Radosław Sawicki, Patryk Wronka.

comments powered by Disqus