Hokeiści Comarch Cracovii zwolnieni z gry w reprezentacji

fot. Cracovia.pl

Na co dzień stanowią o jej sile, ale w debiucie trenera Teda Nolana (30 września) nie pojawią się na lodzie. Wszystko przez to, że trzy dni po meczu kadry czeka ich ważny mecz w Hokejowej Lidze Mistrzów.

Mecz na Węgrzech będzie stał pod znakiem debiutów na ławce trenerskiej. Nowym trenerem biało-czerwonych jest Kanadyjczyk Ted Nolan, a rywali prowadzi Fin Jarmo Tolvanen. Sparing będzie głównym punktem obchodów jubileuszu 90-lecia Węgierskiej Federacji Hokeja na Lodzie i pierwszym etapem przygotowań Polaków do przyszłorocznych mistrzostw świata zaplecza elity.

Mecz nie odbywa się w terminie IIHF, więc powołania mogli otrzymać wyłącznie zawodnicy z polskich klubów. Do Budapesztu nie pojadą jednak zawodnicy mistrza Polski Comarch Cracovii. To wynik ustaleń związku i sztabu szkoleniowego kadry z przedstawicielami krakowskiego klubu. Trzy dni po meczu reprezentacji podopiecznych Rudolfa Rohaczka czeka spotkanie Hokejowej Ligi Mistrzów z IFK Helsinki. Polska i fińska drużyna skrzyżują kije na lodowisku w Tauron Arenie Kraków. Ceny biletów zaczynają się od 10 złotych.

Strata punktów na inaugurację

Po wygraniu meczu o Superpuchar z GKS-em Tychy Comarch Cracovia od drugiej kolejki rozpoczęła rywalizację w Polskiej Hokej Lidze. W pierwszym spotkaniu znów spotkała się z tyszanami, ale w meczu o pierwsze ligowe punkty uległa rywalowi ze Śląska aż 3:7. Dwa kolejne mecze poszły już po myśli mistrzów Polski - najpierw wygrali 3:1 w Bytomiu, a potem w derbach Małopolski z Podhalem 4:2. Kolejne spotkanie czeka ich 22 września w Opolu.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne