Hutnik reaktywował sekcję z tradycjami

Salka bokserska w hali na Suchych Stawach

Po ponad 30 latach do hali na Suchych Stawach wraca sekcja bokserska prowadzona przez klub. W środę odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne.

Pomysłodawcą reaktywacji sekcji jest Jakub Oważany z zarządu Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010, który przed laty sam próbował swoich sił w ringu. Niedawno Hutnik przejął halę widowiskowo-sportową przy ulicy Ptaszyckiego i postanowił wyremontować dwa pomieszczenia – jedno na potrzeby sali bokserskiej i drugie nazywane salą motoryczną.

Sala bokserska nosi imię byłych znakomitych trenerów Stefana (zmarł w 2019 roku, prowadził między innymi Mariusza Wacha) i Krzysztofa (zmarł w 2015) Skałków.
Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki, środy, piątki i soboty w dwóch grupach (początkujący i zaawansowani), nad którymi będą czuwać trenerzy Tomasz Solarz i Krzysztof Prażuch. Trening trwa 90 minut.


– Chcemy dotrzeć do młodzieży szkolnej i do rodziców, którzy przyjeżdżają z dziećmi na treningi w akademii piłkarskiej. Często stoją przy boisku i marzną, więc chcemy im zaproponować, by w tym samym czasie sami się poruszali. Dla ojców dobry będzie boks, a dla mam zajęcia fitness, które ruszą w najbliższym czasie w salce motorycznej – mówi Oważany.

Hutnik nawiązał również współpracę z Moniką Kubianką, która w hali Suche Stawy będzie prowadziła treningi boksu tajskiego (muay thai).Sekcja z sukcesami

Sekcja bokserska Hutnika powstała dzięki staraniom Bronisława Olejniczaka i funkcjonowała do 1985 roku. W 1961 roku klub awansował do I ligi. Zdobył wiele medali na arenie ogólnopolskiej i imprezach międzynarodowych rangi mistrzowskiej. W 1964 i 1967 roku świętował zdobycie złotych medali drużynowych mistrzostw kraju.

W barwach klubu walki toczyli między innymi Stanisław Dragan, Kazimierz Boczarski, Władysław Jędrzejewski, Lucjan Słowakiewicz i Stefan Skałka.

Więcej informacji o sekcji bokserskiej można znaleźć w TYM MIEJSCU.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne