III liga: Zimny prysznic Wieczystej, Małecki wrócił do Krakowa

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

W Nowym Targu zakończyła się seria 22 ligowych meczów bez porażki Wieczystej Kraków. Lider grupy IV III ligi nawet nie strzelił gola, co jest wręcz nieprawdopodobne, gdy spojrzy się na jego wyniki z ostatnich tygodni.

Podopieczni Sławomira Peszki już wczoraj (15 maja) mogli świętować awans do II ligi. Musiały zostać spełnione dwa warunki: przegrana Siarki Tarnobrzeg z Unią Tarnów i wyjazdowe zwycięstwo Wieczystej z Podhalem Nowy Targ. Zespół z Podkarpacia się nie potknął, za to niespodziewanie bez punktów wrócili krakowianie! 15 maja Dawid wygrał z Goliatem, choć w zespole gospodarzy za kartki nie mogło wystąpić czterech zawodników. O wyniku przesądził gol z początku spotkania. Strzelił egipski pomocnik Mostafa Hamed, który w tym sezonie głównie pełnił rolę rezerwowego. Było to jego drugie trafienie w sezonie. Zespół Tomasza Kuźmy ma szansę na pozostanie w III lidze dzięki świetnej rundzie wiosennej. W 2024 roku punktuje gorzej tylko od czołowej trójki.

Podhale Nowy Targ – Wieczysta Kraków 1:0. Sensacyjna porażka Wieczystej

Wieczysta doznała zaś pierwszej porażki w meczu o punkty (w kwietniu odpadła z Pucharu Polski na poziomie Małopolski) pod wodzą Peszki. Ostanie tak duże potknięcie zanotowała 9 września w Białej Podlaskiej. Jej seria bez porażki trwała 22 spotkania. Był to też dopiero drugi mecz bez strzelonego gola. Taka sytuacja miała miejsce jeszcze w 1. kolejce, kiedy prowadził ich Maciej Musiał i w delegacji ulegli Karpatom Krosno. 

Cztery kolejki przed końcem Wieczysta ma siedem punktów więcej od Siarki. 18 maja podejmie Świdniczankę Świdnik. Jeżeli wygra, będzie czekała na to, co kilka godzin później Podhale zrobi na wyjeździe z Wisłoką Dębica.

Pierwszym beniaminkiem II ligi został w środę Świt Skolwin (dzielnica Szczecina), lider grupy II, z którym kilka lat temu w Pucharze Polski rywalizowała Cracovia.

Tabela II ligi. Źródło: 90minut.pl
Tabela II ligi. Źródło: 90minut.pl


Podhale Nowy Targ – Wieczysta Kraków 1:0 (1:0)

Bramka: Hamed (2.).

Garbarnia Kraków – Avia Świdnik 1:1. Podział punktów u siebie

Pierwszy od 4 kwietnia remis zanotowała Garbarnia. To jej dziewiąty podział punktów w sezonie. Piłkarze Marcina Pluty mierzyli się z Avią Świdnik, która jesienią deptała po piętach Wieczystej, ale w ostatnich miesiącach mocno obniżyła loty. Wynik spotkania otworzył przed przerwą Michał Opalski, ale rywal wyrównał w drugiej części. W zespole gości 68 minut rozegrał Patryk Małecki, były mistrz Polski z Wisłą.

19 maja Brązowi zagrają w Wiązownicy.

Garbarnia Kraków – Avia Świdnik 1:1 (1:0)

Bramki:
Opalski (44.) – Maj (72.).