Jeden mecz Hutnika za ponad 30 złotych

Stadion Hutnika fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Beniaminek II ligi będzie mógł wpuścić ponad 400 kibiców na trzy ostatnie spotkania w roli gospodarza. Klub postanowił sprzedawać na te mecze pakiety w cenie 100 złotych, dostępne od czwartku. We wtorek ruszła z kolei otwarta sprzedaż wejściówek na mecz Cracovia-Warta.

Od 15 maja na stadiony wrócą kibice. Na początek trybuny będą mogły być wypełnione maksymalnie w 25 procentach.

W ekstraklasie niespełna cztery tysiące widzów będzie mogła wpuścić Cracovia. Pasy zakończą sezon niedzielnym meczem z Wartą Poznań (początek o godzinie 17.30). Pierwszeństwo w rezerwowaniu biletów mieli posiadacze karnetów, a we wtorek pozostałe wejściówki trafiły do otwartej sprzedaży w Internecie i Punktach Obsługi Kibiców przy stadionie.

– Ograniczony kontakt z dziennikarzami, brak tej całej otoczki, gra bez kibiców negatywnie odbiły się na jakości meczów, które powinny być widowiskami. Dobrze, że w ostatnim będą mogli nas wspierać, choć nie będzie to duża liczba. Sądzę, że po tak długiej przerwie chętnych na zobaczenie meczu na żywo byłoby dużo więcej – mówi LoveKraków.pl Dawid Szymonowicz, obrońca Cracovii.Trzy mecze w pakiecie

 Drugoligowcy jeszcze nie myślą o zakończeniu rozgrywek. Przed Garbarnią jeszcze siedem spotkań o punkty, a Hutnikiem – pięć.

Klub z Nowej Huty szczególnie odczuł brak fanów. Na początku rozgrywek, gdy jeszcze można było wpuszczać kibiców, jego stadion nie miał jeszcze odpowiedniej licencji. Beniaminek grał więc „u siebie” na stadionie Garbarni lub porozumiewał się z rywalami, by to oni byli gospodarzami pierwszych spotkań. Gdy na obiekcie przy ulicy Ptaszyckiego zakończyły się prace… przyszła druga fala koronawirusa i rząd zamknął stadiony.

Przed Hutnikiem jeszcze trzy spotkania na Suchych Stawach – z Motorem Lublin, Chojniczanką Chojnice i Sokołem Ostróda – w których będzie mógł przyjąć nieco ponad 400 kibiców.

Klub zdecydował, że wprowadzi karnety na te mecze w cenie 100 złotych. Będzie je można kupować w czwartek i piątek od godziny 16 do 19 w okienku hali sportowej.

Fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec Nowa Huta