Jednonożny bandyta. Żaden piłkarz nie daje zespołowi tyle, ile Carlitos Wiśle

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na półmetku sezonu zasadniczego hiszpański napastnik ma udział w 73,7 procentach bramek strzelonych przez Wisłę Kraków. Jak się nie zatrzyma, to niedługo może zostać najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Białej Gwiazdy.

Najlepsza prawa noga w lidze

Po 15. kolejce trzech napastników ma na koncie co najmniej 10 goli. 10 zdobył do tej pory Marcin Robak ze Śląska Wrocław, 11 Carlitos, a liderem klasyfikacji strzelców z 15 trafieniami jest inny Hiszpan - Igor Angulo z Górnika Zabrze. Co ciekawe, wszyscy wyżej wymienieni skutecznie wyegzekwowali po trzy rzuty karne.

Snajper Wisły wszystkie bramki zdobył po uderzeniu prawą nogą. Jego konkurenci w walce o koronę króla strzelców są bardziej uniwersalni. Lider Górnika najwięcej strzela lewą kończyną (11), ale bramkarzy rywali pokonywał także prawą nogą (3) i głową (1). Bilans Robaka to cztery kluczowe uderzenia prawą, trzy lewą nogą i trzy głową.

73,7

Carlitos przebywał na boisku najdłużej z najbardziej bramkostrzelnych piłkarzy ligi, bo aż 1312 minut. Angulo spędził na murawie 1241, a Robak 1112. Gwiazda Wisły swój dorobek powiększyła o trzy asysty, Angulo zaliczył jedno kluczowe podanie, a Robak ani jednego.

W ekstraklasie nie ma drugiego takiego piłkarza, który miałby udział w aż tylu zdobytych bramkach swojej drużyny. Wisła cieszyła się z 19 goli, a wygrzebany z III ligi hiszpańskiej snajper miał udział przy zdobyciu aż 14, czyli 73,4 procentach trafień Białej Gwiazdy w tym sezonie. Drugi najlepszy pod w tym zestawieniu jest Marco Paixao z Lechii Gdańsk (57,9 proc.), a trzeci Robak (52,6 proc.). Angulo jest piąty (48,5 proc.).

Carlitos i długo nic

Świetna forma napastnika Wisły musi cieszyć kibiców, ale także dać do myślenia. Piłkarze czasem lubią się zaciąć i nie trafiać przez kilka meczów z rzędu. Inni napastnicy krakowian mają w tym sezonie zerowy dorobek, a drugim najskuteczniejszym strzelcem wciąż jest Petar Brlek, który w sierpniu odszedł do Serie A i ostatnią bramkę zdobył 21 lipca. Po golu z Sandecją dołączył do niego Jesus Imaz.

Duże zainteresowanie

Niedawno Carlitos był gościem Ligi + Extra w Canal +. W programie na żywo zdradził, że otrzymał ostatnio poważną ofertę z polskiej ligi. W klubie nie ukrywają, że jest zainteresowanie z innych krajów. Umowa 27-latka wygasa 30 czerwca 2018 roku, ale Wisła w każdej chwili może ją przedłużyć. Musi jedynie zagwarantować mu podwyżkę.

Trener Kiko Ramirez twierdzi, że zainteresowanie Carlitosem nie wpływa na jego zaangażowanie w treningi i mecze. – Solidnie trenuje, jak każdy zawodnik Wisły. Od transferów ma swojego człowieka, który pilnuje jego spraw – mówi rodak napastnika Wisły.

Najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Wisły jest Wilde-Donald Guerrier. Haitaczyk grał pod Wawelem w latach 2013-2016 i strzelił 20 bramek.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne