Jest już projekt Całorocznego Centrum Sportów Zimowych. Tak ma wyglądać [WIZUALIZACJE]

fot. Materiały prasowe

Zarząd Infrastruktury Sportowej zamierza w tym roku ogłosić przetarg na wybór wykonawcy Całorocznego Centrum Sportów Zimowych. Ma ono powstać w rejonie ulic Lipskiej i Myśliwskiej, w sąsiedztwie „Orlika”.

ZIS w 2020 opracował dokumentację projektową inwestycji. Kompleks ma się składać z dwóch sztucznych lodowisk (w tym jednego do curlingu), krytej pływalni, oświetlonej igielitowej górki dla początkujących narciarzy, wielofunkcyjnej trasy biegowej oraz placu do jazdy na deskorolkach i rolkach.

Planowany obiekt będzie łączył w sobie wiele funkcji. Stok narciarski może w razie potrzeby przemienić się w górkę saneczkową, z oświetlonej 700-metrowej trasy biegowej skorzystają – w zależności od pory roku – narciarze, rowerzyści, amatorzy jazdy na nartorolkach, biegacze.

Nie zadaszą Orlika

Urzędnicy tłumaczą, że na podstawie głosów mieszkańców zmienili wcześniejsze plany dotyczące zadaszenia sąsiedniego boiska, by utworzyć górkę dla początkujących narciarzy. ZIS ostatecznie przeorganizował jej usytuowanie względem boiska, tak aby nie miała wpływu na jego działanie.

Co w budynku?

W budynku Całorocznego Centrum Sportów Zimowych znajdować się będzie lodowisko rekreacyjne, lodowisko do curlingu, zespół basenów z basenem dostosowanym do skoków z trampoliny i brodzikiem, boiska sportowe, boiska do squasha, siłownia. Wszystkie elementy będą miały własne zaplecza socjalno-szatniowe oraz zaplecze administracyjne. W budynku znajdzie się także kawiarnia z tarasem na dachu budynku. Do budynku przylegać będzie górka saneczkowa z pergolą osłaniającą prowadzące na nią schody terenowe.  Dodatkowo na górce znajdować się będzie zjeżdżalnia „pontonowa”.

W podpiwniczeniu budynku będą znajdować się pomieszczenia technologiczne oraz parking podziemny na 87 miejsc postojowych.

Przed wejściem głównym zaprojektowano plac wejściowy, z elementami małej architektury  stanowiący przedłużenie hallu wejściowego. Projektowany budynek będzie posiadał trzy kondygnacje naziemne i dwie podziemne.

Budynek Całorocznego Centrum Sportów Zimowych ma być samowystarczalny energetycznie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze