Juniorzy Cracovii znów rozgromili Wisłę

fot. Przemysław Marczewski/Wisła Kraków

W meczu 28. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów Wisła Kraków przegrała w Zabierzowie z Cracovią 0:6. Piłkarze Białej Gwiazdy wciąż drżą o utrzymanie w CLJ, a Pasy powoli mogą już się cieszyć z awansu do walki o mistrzostwo.

Gospodarzem meczu na stadionie w Zabierzowie była Wisła i była to jej trzecia porażka „u siebie” w tym sezonie. Podopieczni Mariusza Jopa w tym sezonie ponieśli z Cracovią dwie sromotne porażki. W listopadzie na boisku Garbarni ulegli im 2:6, a w rewanżu stracili tyle samo bramek, nie strzelając ani jednej.

Wynik otworzył pięknym uderzeniem z dystansu Radosław Kanach. Hat-tricka skompletował Michał Wiśniewski.

– To dla nas nauczka, że niewystarczająco profesjonalne podejście i brak zorganizowania gry może skutkować sromotną porażką. Musimy poprawić koncentrację, aby w jak największym stopniu wyeliminować błędy indywidualne, które w tym spotkaniu zadecydowały o jego rezultacie – mówi zawodnik przegranych, Jakub Żółkoś.

Cracovia o medale, Wisła i Progres walczą o utrzymanie

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek grupowych, Pasy są drugie, za Legią Warszawa, i mają sześć punktów przewagi nad trzecim Motorem Lublin. Dlatego już za tydzień u siebie powinni się cieszyć z awansu do półfinału mistrzostw Polski, kiedy będą podejmować MOSP Białystok.

Od przyszłego sezonu Centralna Liga Juniorów będzie się składał tylko z jednej grupy, więc utrzymanie zapewni sobie jedynie sześć z szesnastu obecnie walczących w każdej z grup drużyn. Wisła zajmuje obecnie szóste miejsce, ale ma tyle samo punktów co UKS SMS Łódź i trzecie z krakowskich drużyn – Progres.

Pozostałe mecze krakowskich drużyn w grupie wschodniej CLJ:

Cracovia: MOSP Białystok (dom), UKS SMS Łódź (wyjazd)

Wisła: Jagiellonia (wyjazd), ŁKS Łódź

Progres: Resovia (wyjazd) Polonia Warszawa (dom)Źródło: 90minut.pl

 

 

 

 

 

 

 

 


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne