„Juras” rozbawił publiczność do łez. Poważnych tematów również nie zabrakło [ZDJĘCIA]

fot. Materiały organizatorów

– Rano w Warszawie spadł śnieg i nagle każdy kierowca zapomniał jak się jeździ samochodem, na szczęście udało się i jestem tu dziś z wami - tymi słowami Łukasz „Juras” Jurkowski rozpoczął trzecie w bieżącym roku akademickim „Spotkanie z Ekspertem”. Wydarzenie odbyło się 29 stycznia, a jego organizatorem było Koło Naukowe Managerów Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

29 stycznia mury Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej odwiedził zawodnik taekwondo i mieszanych sztuk walki (MMA), komentator sportowy i spiker stadionowy Legii Warszawa – Łukasz „Juras” Jurkowski. Nie zabrakło śmiechi, ale czasem poruszane tematy były poważne.

Popularny „Juras” podczas półtoragodzinnej rozmowy wyjawił wiele ciekawych historii ze swojego życia prywatnego oraz zawodowego. Wszyscy zainteresowani, którzy przybyli tego dnia na Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ mogli dowiedzieć się, jaką drogę przeszły sporty walki oraz Federacja KSW na przestrzeni lat. Jej skromne początki i rozwój zaciekawiły publiczność.

Gość wydarzenia w czasie rozmowy opowiedział sporo o sobie i swojej pasji. Cieszył się także z możliwości spotkania ze studentami i wszystkimi zainteresowanymi, doceniając przy tym organizację całego wydarzenia. – Świetnie przygotowani prowadzący, jeżeli chodzi o konkretne tematy z mojego życia, i fajne pytania od osób zgromadzonych na sali. Czuję się dosyć komfortowo w takiej formie, będąc gościem i odpowiadając na nie, a zarazem przybliżając nieco to, co dzieje się w świecie sportów walki i tym medialnym – powiedział tuż po spotkaniu jego główny bohater.

Dziennikarz

Podczas rozmowy Łukasz „Juras” Jurkowski wiele uwagi poświęcił swojej drugiej pasji, jaką jest dziennikarstwo oraz praca w mediach. - Osobiście nie czuję się osobą, która mogłaby dawać komuś jakieś rady, bo mam wrażenie, że większa kariera jeszcze przede mną. Na pewno trzeba być sobą i nie kopiować czegoś, co już jest. Trzeba znaleźć coś swojego i iść w tę stronę – tłumaczył wszystkim zgromadzonym. Podkreślił również, że mimo kilku błędów na wizji nie można się tym przejmować, tylko próbować wydobyć z siebie żywioł oraz pasję.

Na końcu rozmowy Jurkowski dodał, że choć zdarzało mu się przegrywać w oktagonie, to pragnienie kolejnych wyzwań wciąż jest wielkie, czym zapowiedział swoją następną walkę. – Zobaczymy się jeszcze w tym roku i stanie się to zapewne przed wakacjami – zakończył gość trzeciego tegorocznego wydarzenia z cyklu „Spotkanie z Ekspertem”, organizowanego przez Koło Naukowe Managerów Sportu UJ.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne