Juvenia bez trenera, bez boiska i ukarana walkowerem

fot. Juvenia

Walcząca o utrzymanie w ekstralidze rugby Juvenia Kraków w ostatnich meczach sezonu będzie walczyła bez pierwszego trenera. Tymczasowym zastępcą Marka Odolińskiego, który zrezygnował z prowadzenia drużyny, został Piotr Sadowski.

Jesienne problemy

Odoliński nie prowadził już drużyny w Gdańsku, gdzie w miniony weekend Smoki przegrały z Arką 10:36. Zastąpił go Konrad Jarosz, ale wtedy nie wiadomo było, że pierwszy trener całkowicie zrezygnuje ze stanowiska.

W trzech ostatnich spotkaniach Juvenia będzie walczyła pod wodzą Piotra Sadowskiego. To były zawodnik, który prowadzi żeńską drużynę Smoków. – Zawodnicy są wystarczająco zmotywowani, by walczyć o utrzymanie w ekstralidze. Do połowy listopada nie będziemy więc zatrudniać nowego trenera. Zarząd wkrótce podejmie decyzję o kolejnych krokach i możliwych kierunkach poszukiwań – tłumaczy Leszek Samel, prezes klubu.

Juvenia nie miała ostatnio szczęścia. Z powodu problemów z boiskiem sędzia odwołał mecz z Ogniwem Sopot i krakowianie zostali ukarani walkowerem oraz odjęciem punktu. To oznacza, że muszą wygrać zaległy mecz z KS Budowlanymi Łódź (4 listopada), by starcie o utrzymanie w ekstralidze z tą samą drużyną rozegrać przed własną publicznością. Wcześniej jednak, w najbliższą niedzielę o godzinie 14.00, podejmą w Narodowym Centrum Rugby 7 MKS Awentę Pogoń Siedlce. Drużynę gości poprowadzi były szkoleniowiec Smoków i ojciec największego sukcesu drużyny - Andrzej Kozak.

Nie mogą kalkulować

– Odjęty punkt nieco skomplikował nam sytuację, ale teraz nie możemy już kalkulować. Musimy wygrać oba mecze z Budowlanymi, a z Pogonią powalczyć o defensywny punkt bonusowy - tłumaczy Leszek Samel

Pojedynek drużyn seniorskich poprzedzi X Turniej Krakowskiego Obwarzanka, w którym rywalizują najmłodsi w kategoriach mini żak, żak oraz młodzik. Zmagania dzieci rozpoczną się o godzinie 10.00.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne