Juvenia Kraków walczy o wszystko

fot. Juvenia

W sobotę o godzinie 13 rugbyści Juvenii Kraków zmierzą się na murawie Narodowego Centrum Rugby 7 z Budowlanymi Łódź. Gorszy spadnie z ekstraligi.

11 listopada każe się, czy zawodnicy Juvenii, którzy w czerwcu 2016 roku powrócili do najwyższej klasy rozgrywkowej, będą w niej występować w kolejnym sezonie. Z najbliższym przeciwnikiem mierzyli się w tym sezonie już dwa razy. Na wiosnę wygrali u siebie 35:27, a tydzień temu ulegli im w Łodzi 8:17.

Oba zespoły wywalczyły w rozgrywkach pięć punktów, więc o miejscu rozegrania barażu decydowała tak zwana mała tabela. Przewagę swojego boiska będą mieli krakowianie, którzy w zwycięskim starciu zaliczyli jeden punkt bonusowy.

– O wyniku sprzed tygodnia trzeba szybko zapomnieć i wyciągnąć wnioski z niedociągnięć. Przed własną publicznością musimy zagrać zupełnie inaczej. Personalnie mamy bardzo silną drużynę. Musi tylko zacząć współpracować i nie tracić głowy w kluczowych momentach – podkreśla Konrad Jarosz, tymczasowy trener Smoków.

Prawie najmocniejszy skład

W sobotę trener będzie mieć do dyspozycji niemal wszystkich zawodników. Niemal, ponieważ przepisy Polskiego Związku Rugby nie dopuszczają do gry Nestora Aguirre oraz Wasyla Lazroenko. – Aby zagrać w meczu finałowym, każdy obcokrajowiec musi rozegrać w barwach swojego klubu przynajmniej pięć spotkań danego sezonu. Nestor ze względu na kontuzję ma na koncie trzy mecze. Podobnie Wasyl, dlatego starcie z Budowlanymi zobaczą niestety z trybun – tłumaczy prezes Juvenii Leszek Samel.

Wzmocnieniem drużyny będzie natomiast Adam Grabski, który na najważniejsze spotkanie sezonu przylatuje z Belgii. Pomóc w utrzymaniu mają również Maciej Bielawski i Radosław Gajda, dwaj najbardziej doświadczeni obecnie rugbyści krakowskiej drużyny.

Sokołowski mówi „pas”

Sobotni mecz będzie ostatnim w karierze dla Marcina Sokołowskiego. W seniorach Juvenii zadebiutował 20 lat temu i przez dwie ostatnie dekady grał na pozycjach łącznika ataku, skrzydłowego i obrońcy.

Podczas spotkania prowadzona będzie loteria dla kibiców. Główną nagrodą będzie koszulka drużyny, choć wszyscy fani najbardziej będą zadowoleni z jednego prezentu - zwycięstwa i utrzymania w ekstralidze.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne