Juvenia ma w planach pokonanie lidera

fot. Juvenia

Przed startem tegorocznego sezonu ekstraligi niewiele osób ostrzyło sobie zęby na starcie ósmej kolejki pomiędzy Master Pharm Rugby Łódź i Juvenią Kraków. Tymczasem sobotnie spotkanie lidera z trzecią drużyną tabeli zapowiada się bardzo ciekawie.

Utytułowani łodzianie mają na koncie komplet zwycięstw i są faworytami, jednak podkreślają, że do starcia ze Smokami podchodzą bardzo poważnie. Nic dziwnego, bo podopieczni Konrada Jarosza z meczu na mecz grają coraz lepiej. Po przegranej w pierwszej kolejce odnieśli sześć zwycięstw z rzędu, pokonując między innymi mistrzów kraju – Ogniwo Sopot.

Po tej niespodziewanej wygranej rugbowa Polska zaczęła baczniej przyglądać się młodej krakowskiej drużynie. Sobotni pojedynek wicemistrzów i aktualnych liderów ze Smokami zapowiadany jest w Łodzi jako arcyciekawe widowisko.

Pozytywny ból głowy

Tymczasem pod Wawelem sztab szkoleniowy ma przed sobą nie lada wyzwanie. Nie łatwo jest wybrać 23-osobowy skład meczowy, kiedy na w treningach regularnie uczestniczy niemal 40 zawodników.

– Na przedmeczowych zajęciach w czwartek było 38 rugbistów. Mam do dyspozycji pełny skład. Pod znakiem zapytania jest tylko Heinrich Steyn, który nabawił się kontuzji kolana podczas meczu z Arką i od tamtej pory nie wystąpił jeszcze w żadnym spotkaniu. Wybór nie będzie łatwy, ale myślę, że nie jeden trener chciałby mieć podobny problem – powiedział Konrad Jarosz.

Mecz zostanie rozegrany przy sztucznym oświetleniu na stadionie Widzewa w sobotę o godzinie 16. Gospodarze przeprowadzą transmisję spotkania. Będzie dostępna w tym miejscu.

comments powered by Disqus