Juvenia wystąpi w Dubaju!

fot. Marta Jarecka

Młodzi rugbyści Juvenii Kraków rozpoczynają dziś życiową przygodę. Zawodnicy, którzy w tym roku brylowali na arenie ogólnopolskiej, zmierzą się z zagranicznymi rywalami w prestiżowym turnieju Emirates Airline Dubai Sevens. W 12-osobowym składzie krakowian znaleźli się sami reprezentanci Polski.

W Juvenii od kilku miesięcy panowało duże podekscytowanie dalekim wyjazdem, ale podopieczni trenera Łukasza Kościelniaka nie zamierzają traktować tej wyprawy jako wycieczki. Chcą pokazać się z jak najlepszej strony na boisku.

– Dla każdego z chłopaków to spełnienie marzeń. Będziemy grali w turnieju do lat 19, ale równolegle z nami będzie się toczyć rywalizacja najlepszych 16 drużyn na świecie. Będziemy mogli obserwować najlepszych graczy elity. To na pewno będzie niezwykłe przeżycie i doświadczenie – mówi opiekun drużyny, która do Dubaju udała się we wtorek.

Krakowianie trafili do grupy D, w której rywalizować będą z trzema drużynami z Afryki, gdzie rugby traktowane jest jak religia. W czwartek o godzinie 13:20 czasu polskiego zagrają z zespołem środkowej części RPA. O 16 ich rywalami będzie drużyna Elite Squad Nordvaal 7’s – zespół z jednego z południowoafrykańskich college’ów. W piątek o 11:20 czeka ich starcie z Youth Sport Leeus.

Wyniki trzech meczów zdecydują o kolejnym piątkowym oraz dwóch sobotnich rywalach. Smoki wystąpią w strojach z logiem miasta, które wsparło ich wyjazd.

Kadra Juvenii: Bartłomiej Janeczko (kapitan), Michał Jurczyński, Adrian Kościelniak, Bartłomiej Skoczeń, Oskar Dębiński, Mateusz Polakiewicz, Marcin Morus, Jakub Rapacz, Michał Szwarc, Jacek Kozioł, Artur Bryl, Robert Knowa.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne