Już dwie porażki Comarch Cracovii na swoim lodowisku

Niespodzianka przy Siedleckiego. W swoim szóstym ligowym meczu Comarch Cracovia w rzutach karnych uległa JKH GKS-owi Jastrzębie. Krakowianie zajmują trzecie miejsce w tabeli, prowadzi niepokonany GKS Tychy.

Tylko cztery z sześciu punktów zgarnęli w dwóch ostatnich meczach podopieczni Rudolfa Rohaczka. W piątek pojechali na mecz do Opola i nie dali miejscowemu Orlikowi rozwinąć skrzydeł. Po dwóch trafieniach Teddy’ego Da Costy i bramkach Tomasa Sykory, Petra Sinagla, Krystiana Dziubińskiego i Kaspra Bryniczki mistrzowie Polski wygrali 6:1, dając strzelić gospodarzom gola dopiero w 49. minucie.

Dwa dni później Pasy musiały przełknąć gorycz porażki. Po raz drugi w tym sezonie przy Siedleckiego górą była ekipa z Górnego Śląska. Na inaugurację rozgrywek Polskiej Hokej Ligi w Krakowie wygrał GKS Tychy, a w ostatnią niedzielę po rzutach karnych lepsi okazali się jastrzębianie. Pierwszą tercję wygrali goście, Cracovia wyrównała w drugiej, a w ostatniej części podstawowego czasu gry padł bramkowy remis. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc sędzia Paweł Meszyński zasądził rzuty karne. Lepiej wykonywali je przyjezdni, a decydującą bramkę zdobył Jan Homer.

– To był ciężki mecz, Jastrzębie bardzo dobrze grało. Zbyt luźno weszliśmy w spotkanie, nie graliśmy do ciała, a rywale grali twardy hokej. Stworzyliśmy więcej sytuacji, ale nie wykorzystaliśmy, a rywale byli skuteczniejsi – mówi młody (20 lat) napastnik Cracovii Erik Sztwiertnia.

Kolejny ligowy mecz Pasów dopiero 6 października z Tauronem KH GKS Katowice. Trzy dni wcześniej mistrzów Polski czeka mecz Hokejowej Ligi Mistrzów w Tauron Arenie Kraków z IFK Helsinki.

Orlik Opole – Comarch Cracovia 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)

Bramki: Gorzycki (49.) – Sykora (6.), Da Costa (9., 25.), Sinagl (26.), Dziubiński (30.), Bryniczka (35.).

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie k. 2:3 (0:1, 1:0, 1;1, d. 0:0)

Bramki: Urbanowicz (30.), Kapica (53.) – Kominek (18.), Matusik (53.), Jan Homer (65.).