Joan Carrillo nie jest już trenerem Wisły. Szykuje się też odejście dyrektora

Joan Carrillo fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Joan Carrillo nie jest już trenerem Wisły Kraków. Klub opublikował na swojej stronie oświadczenie, w którym informuje, że treningi wiślaków – na czas znalezienia nowego trenera – poprowadzą Kazimierz Kmiecik i Radosław Sobolewski.To już oficjalne – Joan Carrillo żegna się z drużyną Białej Gwiazdy. Jak poinformował na swojej stronie klub, 12 czerwca kontrakty pierwszego trenera Wisły Kraków i jego współpracowników, czyli Xaviera Coll Planasa i Mátyása Czucziego, dziś zostały przez nich rozwiązane.

„Tymczasowo, do czasu podania nazwiska nowego pierwszego trenera, treningi Wiślaków poprowadzą Kazimierz Kmiecik i Radosław Sobolewski” – informuje klub.

Przypomnijmy, że Carrillo objął zespół Wisły Kraków początkiem 2018 roku. Poprowadził drużynę w 16 spotkaniach Lotto Ekstraklasy, notując 6 zwycięstw, tyle samo remisów i 4 porażki.

Dziś piłkarze Białej Gwiazdy spotykają się na pierwszym treningu. Pierwotnie miał on być częściowo otwarty dla mediów, ale rozstanie z trenerem sprawiło, że zajęcia w Myślenicach zostały zamknięte.

Nowy dyrektor sportowy?

Bliski odejścia z klubu jest również dyrektor sportowy Manuel Junco. Zarząd ma uwagi co do jego pracy przy niektórych transferach. Propozycję zastąpienia Hiszpana otrzymał Arkadiusz Głowacki. Pisaliśmy o jego niedawnym spotkaniu z władzami klubu, ale pojawiały się wtedy głosy, że chodzi o jego pracę w sztabie szkoleniowym. Teraz jest pewne, że propozycja dotyczy innej posady.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne