Kapitalne zmiany Wisły! Od 1:2 do 3:2 w dwie minuty!

Kolejny tryumf Wisły przy Reymonta fot. JG

To nie był bardzo dobry mecz Wisły. Krakowianie długo męczyli się, momentami irytowali, ale dzięki zabójczej końcówce drugi raz w tym sezonie pokonali imienniczkę z Płocka 3:2. Przed nami przerwa na reprezentację, a za dwa tygodnie mecz z rozpędzonym na wiosnę Lechem Poznań.

Wydarzenie: Krakowianie mieli zabójczą końcówkę! Do 85. minuty przegrywali 1:2 i kibice martwili się, że po kolejnych meczach mogą wypaść z grupy mistrzowskiej. Wisła z Krakowa grała jednak do końca. Podopieczni Kiko Ramireza nie tylko ugruntowali swoją pozycję w górnej ósemce, ale awansowali na szóste miejsce. Swój mecz niespodziewanie przegrała Bruk-Bet Ternalica Nieciecza (1:2 ze Śląskie Wrocław).

Bohater: Świetnie spisali się rezerwowi Białej Gwiazdy. Na 2:2 wyrównał Semir Stilić (pierwsza bramka po powrocie do Polski), a dosłownie chwilę później po kontrze trzy punkty Wiśle K. zapewnił Jakub Bartosz.

Rozczarowanie: Po zdobyciu pierwszego gol (ładna kontra po przechwycie Pola Lloncha, rozegraniu Pawła Brożka i asyście Rafała Boguskiego) przez Petara Brleka, Wisła z Krakowa przestała grać. Efektem tego była bramka Siergieja Krivca i poprzeczka po uderzeniu głową Białorusina. Przy bramce dużo lepiej zachować powinien się Łukasz Załuska, który był lekko blokowany, ale zupełnie odpuścił piłkę.

Warto zwrócić uwagę: - Krakowianie zaczęli z dwoma zmianami. Do gry wrócił Paweł Brożek, a pauzującego za kartki Patryka Małeckiego zastąpił Hugo Videmont. Francuski skrzydłowy pierwszy raz wybiegł w podstawowym składzie, ale był jednym ze słabszych zawodników. Mało grał do przodu, zbyt często zwalniał akcje.

- Pod wodzą Kiko Ramireza krakowianie nie tracili więcej niż jednego gola. Mecz z beniaminkiem zmienił tę dobrą statystykę.

- Przed wiślakami dwa tygodnie przerwy na reprezentację. W barwach Polski przeciwko Czarnogórze zagrać mogą Maciej Sadlok i Krzysztof Mączyński.

Wisłą Kraków – Wisła Płock 3:2 (1:1)

Bramki: Brlek (24.), Stilić (85.), Bartosz (86.) – Krivets (41.), Piątkowski (72.).

Wisła K.: Załuska – Cywka (83 Bartosz), Głowacki, Gonzalez, Sadlok – Mączyński, Llonch (68. Stilić) – Boguski, Brlek, Videmont – Brożek (78. Zachara).

Wisła P.: Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński Byrtek, Stępiński – Furman, Rogalski – Wlazło (67. Reca), Krivets (75. Iliev), Merebashvili – Piątkowski (89. Piotrowski).

Żółte kartki: Llonch, Mączyński, Brożek, Cywka, Gonzalez, Stilić  – Furman, Reca.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).