Kapitan Wisły liczy na obcokrajowców

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W sobotę przeciwko Jagiellonii (0:0) trener Kiko Ramirez śmielej postawił na starą gwardię – m.in. na Pawła Brożka i Rafała Boguskiego. Gra wyglądała lepiej niż w poprzednich meczach, ale inny z wiślackich weteranów wierzy w ściągniętych tego lata obcokrajowców. – Mogą sprawić, że Wisła będzie jeszcze lepsza – twierdzi Arkadiusz Głowacki.

Zabrakło spokoju

Choć Wisła nie strzeliła gola i nie zainkasowała trzech punktów, dziennikarze i eksperci po meczu byli zgodni, że prezentowała się lepiej, a nawet był to jej najlepszy mecz w sezonie. – Ciekawe... – zaczął odpowiadać na pytanie Arkadiusz Głowacki. – Nie wiem, czy był najlepszy, ale czuliśmy, że jest dobrze. Realizowaliśmy założenia, bo odbierać dużo piłek w środkowej strefie i wyprowadzać kontry. Zabrakło jedynie gola, czasami spokoju pod bramką. Jagiellonia to naprawdę poważny zespół i w każdej chwili również mogła wyprowadzić groźną kontrę – podkreślał obrońca Białej Gwiazdy.

– Ostatni tydzień poświęciliśmy na analizę naszych poczynań. Chęć poprawy była widoczna, ale remis nikogo nie satysfakcjonuje. Na plus na pewno można ocenić wiele dobrych momentów – kontynuował Głowacki, który cieszył się, że jego drużynie udało się zachować czyste konto. Przed zespołami z ekstraklasy dwutygodniowa przerwa, którą wiślacy chcą wykorzystać na solidną pracę i poprawę wielu elementów piłkarskiego rzemiosła.

Nowi mogą pomóc

W wyjściowym składzie Wisły znalazło się sześciu Polaków. Do łask wrócili Paweł Brożek i Rafał Boguski, którzy na pewno nie zawiedli. Może to sygnał dla trenera, że stara gwardia wciąż wiele może i warto na nią bardziej stawiać niż na niektórych obcokrajowców? – Wydaje mi się, że zawodnicy, którzy przyszli, mogą nam pomóc i sprawić, że gra będzie jeszcze lepsza. Dołączali do nas na różnym etapie przygotowań, spotkali się z naszą trudną rzeczywistością. Powiem to, co trener Sobolewski: potrzeba czasu i spokoju. Zdajemy sobie sprawę, że jego zawsze jest mało, ale robimy postępy – zauważa „Głowa”.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne