Kibice kibicom. Możesz pomóc niepełnosprawnym fanom Wisły

W piątek, 13 października w samo południe, ruszyła internetowa aukcja charytatywna na rzecz niepełnosprawnych kibiców Wisły Kraków. Tylko do wtorku można wylicytować piłkę oraz koszulkę podpisane przez czołowych zawodników zespołu: Arkadiusza Głowackiego, Pawła Brożka oraz Michała Buchalika.

Piłka nożna to nasz sport narodowy i miłość do drużyny łączy. Nieważne, czy na stadion dociera się samemu, czy na wózku, a każdą akcję widzi się dokładnie lub śledzi za pomocą zestawu do słuchania audiodyskrypcji. Wszyscy kibice tak samo całym sercem wspierają swoją drużynę.

– Choć różnimy się stopniem sprawności fizycznej, to emocje podczas meczu towarzyszą nam takie same. Chcemy, by również kibice niepełnosprawni mogli poczuć atmosferę wspólnoty oraz dopingowali piłkarzy na żywo z takim samym zaangażowaniem jak pozostali widzowie – mówi Marek Gój, członek zarządu Fundacji Otwarte Ramię Białej Gwiazdy.

Piłkarze Wisły Kraków wielokrotnie wspierali podopiecznych FORBG. Teraz przeznaczyli na aukcję oryginalną wyjazdową koszulkę oraz replikę piłki meczowej ekstraklasy, na których podpisy złożyli kapitan Arkadiusz Głowacki, bramkarz Michał Buchalik i napastnik Paweł Brożek.

Aukcja potrwa do wtorku 17 października do godziny 20.00. Piłkarskie pamiątki można licytować na stronie internetowego domu aukcyjnego Catawiki

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne