Kiedy powstanie kompleks basenów na Prądniku Białym?

Radny Jakub Kosek pyta, czy miasto wybuduje kompleks sportowy z krytą pływalnią na terenie obecnych basenów Clepardii. Zwraca również uwagę, że na razie faworyzowane jest przede wszystkim południe miasta. – Mamy to w planach, ale nie da się wszystkiego budować na raz – odpowiada Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej. Mieszkańcy tej części miasta poczekają na kryty basen jeszcze kilka lat.

Kosek zwraca uwagę, że w Dzielnicy IV Prądnik Biały mieszka ponad 70 tysięcy osób, a w okolicach brakuje tego typu obiektów. „Zwracam się z prośbą o rozpoczęcie przygotowania budowy kompleksu sportowego wraz z basenem krytym w miejscu obecnych basenów Clepardii” – pisze radny w interpelacji do prezydenta Jacka Majchrowskiego i pyta, czy byłaby możliwość pozyskania środków z Unii Europejskiej.

Przy ulicy Mackiewicza działa obecnie sezonowy basen z dużą pływalnią i brodzikiem dla dzieci. – Mamy w planach budowę kompleksu, podobnego do tego, jaki niedługo ma powstać na terenach po basenach Polfy na Grzegórzkach – mówi LoveKraków.pl Krzysztof Kowal z ZIS-u.

Dyrektor miejskiej jednostki zapewnia, że w planach jest otwarta i kryta pływalnia, dzięki czemu pływać dałoby się o każdej porze roku. – Nie da się jednak wszystkiego budować na raz – podkreśla i przypomina, że obecnie trwa budowa trzech basenów.

W budowie i w planach

W tym roku rozpoczęła się budowa basenów na os. Na Kozłówce (planowany termin zakończenia styczeń 2020) oraz przy szkołach: na os. 2 Pułku Lotniczego (styczeń 2021) i na ul. Strąkowej (styczeń 2021). Niesługo mają ruszyć prace przy szkole na al. Kijowskiej.

Jeżeli chodzi o większe inwestycje, to za dwa lata planowane jest otwarcie nowego kompleksu przy ulicy Eisenberga (były basen Polfy). Trwają również przygotowania do budowy pływalni olimpijskiej przy Zespole Szkół Łączności. Miasto szuka właśnie firmy, która przygotuje projekt.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne