Kiko Ramirez: Będziemy mieli nastawienie zwycięzców

Prezentacja Kiko Ramireza fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

9 stycznia Francisco „Kiko” Ramirez, nowy trener Wisły Kraków, rozpocznie przygotowania zespołu do rundy wiosennej. – Jestem osobą bardzo pozytywnie nastawioną. To bardzo ważna broń – powiedział 47-latek z Hiszpanii podczas oficjalnej prezentacji.

Chciałby zostać dłużej

Ostatnio był związany z Rayo Vallecano – obserwował dla tego klubu zawodników i analizował rywali. Wcześniej prowadził co najwyżej trzecioligowca z Hiszpanii. O tym, że będzie pracował przy Reymonta, klub poinformował go przed świętami. – Praca w Wiśle jest dla mnie ogromnym wyzwaniem. Moim celem jest awansować w tabeli, zdobyć zaufanie i zostać tu na dłużej – mówi szkoleniowiec, który podpisał półroczny kontrakt z opcją przedłużenia o dwa lata.

Wiceprezes Manuel Junco charakteryzuje Ramireza jako człowieka „bez wielkiego nazwiska, ale całkowicie poświęconego pracy”. Trener zostawił w Hiszpanii rodzinę i całkowicie ma poświęcić się dla Wisły. – Moje zalety to ogromna praca i szczerość. Będę miał wspaniały zespół z nastawieniem zwycięzców. O to mi chodzi – tłumaczy Hiszpan.

„Tylko Wisła!”

W ostatnim czasie nie pracował jako pierwszy trener, więc podróżował po Europie i zobaczył około 70 meczów. – Zdaję sobie sprawę, że polska liga jest bardziej siłowa. Dla mnie najważniejsze będzie znalezienie złotego środka – podkreśla.

Ramirez przywitał się i pożegnał się z dziennikarzami w języku polskim.  Powiedział „Dzień dobry!” i „Tylko Wisła!”. Przyznał, że chce nauczyć się najważniejszych polskich zwrotów. – Razem z moim zastępcą Radkiem Sobolewskim będziemy się od siebie uczyć. Ja polskiego, a on hiszpańskiego – przyznał z uśmiechem.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne