Klub bike polo żegna się z Polfą

fot. Bike Polo Club Kraków

Niedługo przy ulicy Eisenberga w Grzegórzkach rozpoczną się prace porządkowe przed budową krytego basenu. Bike Polo Club Kraków żegna się więc z boiskiem stworzonym na gruzach dawnego ośrodka Krakowianka. – W sobotę ostatnia szansa na zagranie w polo w tym miejscu. Zapraszamy wszystkich chętnych na godzinę 15 – zapowiada Konrad Turaj z krakowskiego klubu.

Niedawno miasto rozstrzygnęło przetarg na wykonanie pierwszego etapu inwestycji na Grzegórzkach. Za prawie 56 milionów złotych do końca marca 2021 roku przy ul. Eisenberga powstaną dwa budynki m.in. z dwoma nieckami basenowymi, strefą relaksu, siłownią i salami fitness.

Zmiany wiążą się z końcem działalności klubu bike polo. – Spotykamy się w sobotę o godzinie 8 i pakujemy nasze rzeczy – mówi Konrad Turaj.

Około 15 zawodnicy zagrają ostatni mecz – Powspominamy, bo przyjedzie kilku naszych byłych członków, którzy przenieśli się do innych miast. Planujemy też zabawy i rozpalenie grilla – informuje zawodnik. Nie wiadomo, gdzie klub będzie kontynuować działalność. Na razie sprzęt trafi na działkę.

Pod estakadą?
Kiedy było wiadomo, że Zarząd Infrastruktury Sportowej nie przedłuży klubowi umowy, rozpoczęły się poszukiwania nowej lokalizacji. Stowarzyszenie zaproponowało teren pod estakadą na ulicy Turowicza. Temat był omawiany na komisji sportu, dało się zauważyć dobrą wolę urzędników, ale do ewentualnej realizacji daleka droga.

– Na razie pozostaje nam spotykać się pod Muzeum Narodowym czy wyjeżdżać na treningi do Lublina, gdzie mają boisko z prawdziwego zdarzenia. Po wyborach będziemy prowadzić kolejne rozmowy z miastem – mówi Turaj.

Klub bike polo rozpoczął działalność w 2009 roku. Pięć lat temu zorganizował europejskie mistrzostwa z udziałem zawodników z 26 krajów.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne